Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

i

Autor: UMŁ

Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

2022-05-30 7:58

Plac Dąbrowskiego w Łodzi czeka remont. Miasto szuka architektów, którzy zaprojektują go na nowo. Już teraz wiadomo, że ma być bardziej zielony.

"O wadach placu Dąbrowskiego powiedziano już wszystko. Przeprowadzona kilkanaście lat temu przebudowa jest tak zła, że nawet architekt, który przygotował projekt, nie chce być z nim kojarzony" - komentuje łódzki magistrat.

- Plac nie spełnia oczekiwań mieszkańców, jest niezmiennie krytykowany. Czas go zmienić. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na przygotowanie nowego projektu. Będzie to wyjątkowy konkurs, ponieważ architekci koncepcję mają stworzyć wspólnie z łodzianami – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii.

Pracownie, które złożą oferty do przetargu, będą oceniane na podstawie dwóch kryteriów. Pierwsze z nich to pomysł na włączenie i zaangażowanie mieszkańców w prace projektowe. Drugie to wstępna wizja placu.

ZOBACZ TEŻ: Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Architekci, którzy okażą się najlepsi, zaprojektują plac w dwóch etapach. Najpierw przygotują kilka wariantów rozwiązań problemów, z jakimi boryka się pl. Dąbrowskiego. Te zostaną poddane konsultacjom z łodzianami. Wybrane rozwiązania zostaną następnie zamienione w projekt.

- Kiedy będziemy już mieli koncepcję, która odpowiada oczekiwaniom mieszkańców, ogłosimy przetarg na wykonawcę przebudowy. Ekipy budowlanej możemy się spodziewać na placu w przyszłym roku – zapowiada Riemer.

ZOBACZ: To już pewne, Parada Wolności powraca do Łodzi po 20 latach!

Aby dobrze przygotować się do przebudowy placu, miasto przeprowadziło jesienią zeszłego roku konsultacje. Wśród propozycji pojawiły się: zwiększenie ilości zieleni, usunięcie górnej części fontanny, uporządkowanie części z kioskami kwiaciarni, wprowadzenie gastronomii, umożliwienie przejścia z ul. Knychalskiego bezpośrednio na plac oraz uporządkowanie kwestii parkowania.

CZYTAJ: Będą się ścigać... po schodach! W Łodzi startuje nowa, cykliczna impreza

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany