To już pewne, Parada Wolności powraca do Łodzi po 20 latach!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Designatic /zdjęcie ilustracyjne

To już pewne, Parada Wolności powraca do Łodzi po 20 latach!

2022-05-27 11:13

Po 20 latach, do Łodzi powraca Parada Wolności - jak zapowiadają organizatorzy - na stałe. Impreza techno odbędzie się tradycyjnie na ulicy Piotrkowskiej, a jej hasłem przewodnim będzie "Tańcz, baw się i bądź wolny". I właśnie w hołdzie wolności uczestnicy wyrażą swoją solidarność z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą. Szczegóły imprezy w naszym materiale.

Data Parady Wolności w Łodzi jest już znana - ogłosił ją łódzki magistrat. Festiwal zaplanowano na sobotę, 30 lipca. Impreza techno powraca do Łodzi po 20 latach, i to w wielkim stylu - będzie częścią tegorocznych obchodów Urodzin Łodzi. Parada Wolności odbędzie się tradycyjnie na ulicy Piotrkowskiej. – Spotkają się tu dwa pokolenia, ci, którzy bawili się wtedy z nami i ich dzieci. Hasłem tej edycji będzie: „Tańcz, baw się i bądź wolny”. Wolność to nie tylko hasło, ale także jeden z naszych ideałów. Wyrazimy naszą solidarność z Ukrainą, pokażemy brak zgody na wojnę, tak jak w 2001 r. wyraziliśmy protest wobec ataków na World Trade Center – mówi Adam Radoń, jeden ze współorganizatorów imprezy.

ZOBACZ TEŻ: Gortat Team vs Wojsko Polskie powraca po pandemicznej przerwie!

Flavio Paixao o Polsce, nadchodzącym ślubie i przyszłej żonie

Głównym producentem Parady Wolności będzie Rafał Baran, pomysłodawca imprezy i członek ekipy New Alcatraz, która ją 20 lat temu organizowała. Parada ma wrócić do Łodzi na stałe i rozwijać się do formuły festiwalu. W tym roku jej częścią będzie podróż sentymentalna – wystawa zdjęć z pierwszych edycji, na której zdjęcia może pokazać każdy zainteresowany.

SPRAWDŹ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Urodziny Łodzi 2022 potrwają od piątku, 29 lipca, do niedzieli, 31 lipca. Czego możemy się spodziewać? Jak zapowiada łódzki magistrat: powrotu wydarzeń, które pamiętamy sprzed pandemii: koncertów, wycieczek po największych łódzkich inwestycjach, promocyjnych wejść do teatrów czy muzeów oraz imprez na ul. Piotrkowskiej.

Więcej szczegółów wkrótce.

Sonda
Techno Kultura - co o niej sądzisz?
Nasi Partnerzy polecają