Urodziny Łodzi 2022: koncerty, Parada Wolności, pikniki, atrakcje dla dzieci

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels /zdjęcie ilustracyjne

Będzie się działo!

Urodziny Łodzi 2022: koncerty, Parada Wolności, pikniki, atrakcje dla dzieci

2022-07-29 14:45

Urodziny Łodzi 2022 wypadają w ostatni weekend lipca. Parada Wolności, koncerty, pikniki, wycieczki i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Sprawdź, co się będzie działo w Łodzi w weekend 29-31 lipca.

Urodziny Łodzi 2022 - atrakcje

599. urodziny Łodzi to przede wszystkim mnóstwo atrakcji, dlatego zamiast zdawać się na przypadek, warto zaplanować , jak je spędzimy. W bogatym programie wydarzeń są m.in. koncerty, pikniki, wycieczki, a także atrakcje dla dzieci. Hitem będzie Parada Wolności, która powraca do Łodzi po 20 latach. Poniżej szczegóły. Oto, co się będzie działo w Łodzi w ostatni weekend lipca (29-31.07).

ZOBACZ TEŻ: Koncerty Łódź. Atrakcje na Piotrkowskiej przez całe lato!

ESKA Summer City w Krakowie 14-15.07.

Urodziny Łodzi 2022 - koncerty

Jak co roku do celebracji urodzin Łodzi przyłącza się Manufaktura, zapraszając łodzian na koncerty. W tym roku bawić się będziemy przy folkowo-rockowych brzmieniach. Urodzinowy weekend Łodzi rozpocznie się w piątek, 29 lipca, w samym sercu Manufaktury – na Rynku Włókniarek Łódzkich. Pierwszy występ wieczoru należeć będzie do zespołu Zakopower. Znani z oryginalnego połączenia folkowych korzeni z mocnym rockowym brzmieniem muzycy szybko zyskali rzeszę wiernych fanów. O godz. 19:00 na scenie Manufaktury usłyszycie ich największe przeboje.

CZYTAJ: Łódzkie: kąpieliska w Łodzi i okolicy. Gdzie nad wodę w Łódzkiem?

Druga część wieczoru utrzymana będzie w folkowym klimacie z nutką popu, a to wszystko za sprawą zespołu ENEJ. W skład królującej na listach przebojów kapeli wchodzą artyści z różnych środowisk muzycznych, od jazzu czy klasyki, po muzykę etniczną. Ich koncert rozpocznie się o godz. 20:30.

W urodzinowy weekend zagrają także Krzysztof Zalewski na Letnich Brzmieniach i Mietek Szcześniak i Joanna Gajda Quartet na Geyer Music Factory.

ZOBACZ: TME Polówka 2022 w Łodzi [PROGRAM]. Seanse w plenerze w aż 15 miejscach!

Parada Wolności na Piotrkowskiej

Z kolei w sobotę na Piotrkowskiej odbędzie się Parada Wolności, impreza techno, która po 20 latach wraca do Łodzi właśnie z okazji jej urodzin.

W swoje progi zapraszają również Orientarium, aquapark Fala czy EC1, które przygotowały specjalne wydarzenia dla odwiedzających. Na spacery, pikniki, wystawy i gry terenowe zapraszają z kolei łódzkie muzea. Na spacery z oprowadzaniem możemy się wybrać także na Księży Młyn, w okolice Manufaktury, na rewitalizowaną Włókienniczą, czy wzdłuż Łódki.

ZOBACZ TEŻ: Festiwal Światła 2022 w Łodzi. Data i pierwsze szczegóły!

Sonda
Gdzie wybieracie się na wakacje w Polsce?