Koncerty Łódź. Atrakcje na Piotrkowskiej przez całe lato!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pedesign-de /zdjęcie ilustracyjne

Koncerty Łódź. Atrakcje na Piotrkowskiej przez całe lato!

2022-06-28 11:27

Lato 2022 w centrum Łodzi to koncerty, stand-up i... coś dla dzieci. W tym materiale znajdziecie informacje, jakie atrakcje czekają Was na Piotrkowskiej w te wakacje. Co się dzieje w Łodzi w lipcu i sierpniu 2022?

Jak zapowiada łódzki magistrat, tego lata na ulicy Piotrkowskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Łódź przygotowała atrakcje, które wypełnią nie tylko weekendy. Przed nami koncerty, stand-upy oraz bajkowe spektakle. Poniżej znajdziecie opisy wydarzeń oraz ich program. Oto, co się dzieje w centrum Łodzi w lipcu i sierpniu 2022!

Koncerty Łódź: „Piotrkowska Kameralnie"

W każdą środę wakacji, od 6 lipca, w Pasażu Rubinsteina odbywać się będą plenerowe koncerty z cyklu „Piotrkowska Kameralnie” przedstawiające różne gatunki muzyczne (od muzyki klasycznej po jazz i smooth). W ramach tego cyklu, w centrum Łodzi, odbędzie się 9 koncertów. W razie złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do klubu „Siódemki” przy Piotrkowskiej 77. Start koncertów zawsze o godz. 20:00.

Harmonogram:

  • 6 lipca - Dixie Friends
  • 13 lipca - Makowski, Jahr, Erenc
  • 20 lipca - Wojtek Justyna Quartet
  • 27 lipca - Balkan Spirit
  • 3 sierpnia - Hot d, Jazz Trio
  • 10 sierpnia - Borkiewicz, Filipiak, Werner
  • 17 sierpnia - Tara Gayan
  • 24 sierpnia - Siergiej Wowkotrub Quartet
  • 31 sierpnia - Big Band Fabryka Wełny

ZOBACZ TEŻ: TME Polówka 2022 w Łodzi [PROGRAM]. Seanse w plenerze w aż 15 miejscach!

Najlepszy Koncert Świata – podsumowanie

Wydarzenia Łódź: „Stand-up Piotrkowska”

W ramach letniej sceny stand-up, na Piotrkowskiej już od 2018 r. można zobaczyć najpopularniejszych polskich komików na żywo. Nie inaczej będzie w tym roku, a cykl „Stand-up Piotrkowska” 7 lipca znów powraca do Pasażu Rubinsteina, aby w każdy czwartek wakacji rozbawiać widownię zebraną w ogródkach znajdujących się tam lokali. W tym roku swoje programy zaprezentuje 9 komików, a całość poprowadzi dobrze znany fanom polskiego stand-up’u Adam Gajda. Start o g. 21:00. W razie złej pogody wydarzenie odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 8/10.

Harmonogram:

7 lipca - Wielkie otwarcie: Filip van der Brym & Rafał Sumowski14 lipca - Paweł Chałupka21 lipca - Mateusz Burkacki28 lipca - Ewa Błachnio4 sierpnia - Marta Łojek11 sierpnia - Czarek Sikora18 sierpnia - Bartosz Zalewski25 sierpnia - Karol Kopiec

CZYTAJ: Letnisko na Księżym Młynie. Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Koncerty Songwriter Łódź Festiwal

W sobotni, wakacyjny wieczór, począwszy od 2 lipca, skrzyżowanie Piotrkowska – Traugutta będzie muzycznym przystankiem Songwriter Łódź Festiwal. Cykl koncertów plenerowych „pod zegarem” na trwale wpisał się w weekendowe plany łodzian, rozpoczynających wieczór na Piotrkowskiej od bliskiego spotkania z twórcami autorskich piosenek. Na Piotrkowskiej przy Woonerfie łodzianie będą mogli posłuchać materiału 6 polskich i 3 zagranicznych „songwriterów”, wykonujących pisaną przez siebie muzykę. Start o g. 20:00. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 8/10.

Harmonogram:

2 lipca - Maks Łapiński9 lipca - Wojtek Szumański 23 lipca - Ragnar Ólafsson 30 lipca - Postman (UA)6 sierpnia - Olaf Deriglasoff i Grzegorz Nawrocki 13 sierpnia - Kamil Kowalski 20 sierpnia - Kathia 27 sierpnia - Patryk Pietrzak

SPRAWDŹ: MPK Łódź. Wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Oto zmiany

Atrakcje dla dzieci: „Baśniowa Piotrkowska"

Już od 27 czerwca na Piotrkowską wraca „Baśniowa Piotrkowska" z plenerowymi teatrzykami o charakterze edukacyjnym i różnej tematyce. W programie Baśniowego Pasażu Róży znajdują się przedstawienia uznanych teatrów dziecięcych, których bohaterowie przekazują ważne życiowe nauki i najważniejsze wartości, które powinien znać mały człowiek. Wydarzenie dotychczas związane z dwoma lokalizacjami, z których widzowie niezaprzeczalnie preferowali magiczny Pasaż Róży. W związku z licznymi prośbami trwają jeszcze prace nad ustaleniem miejsca wydarzenia. Informacje o lokalizacji zostaną udostępnione na stronie internetowej oraz na social mediach ŁCW. Start każdego teatrzyku punktualnie o godz. 12:00 w każdą niedzielę wakacji aż do 29 sierpnia.

Harmonogram spektakli:

26 czerwca - Rzecz o pieskach03 lipca - Zimowa Kraina Czarów10 lipca - Bajka o pomocnym Duszku i dobrych dzieciach17 lipca - Przygody Zefirka i Spółki24 lipca - Franek Włóczęga i Legend Księga31 lipca - Balonowe Podróże07 sierpnia - Cyrk w ogrodzie14 sierpnia - Smocze opowieści21 sierpnia - Kto tam28 sierpnia - Świnki 3

Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany