Rewolucja w MPO! Łódź będzie miała... ekologiczne śmieciarki!

2021-07-31 8:16
Rewolucja w MPO! Łódź będzie miała... ekologiczne śmieciarki!
Autor: UMŁ

Kilkanaście ekologicznych śmieciarek wyjedzie na ulice Łodzi jeszcze w tym roku. Pierwsze pojazdy zobaczymy już w sierpniu.

- Tak zwana „ustawa o elektromobilności”, zobowiązała nasza Spółkę do rozpoczęcia stosowania paliwa alternatywnego do napędu samochodów wykorzystywanych w ramach realizacji zadań powierzonych i dlatego zakupiliśmy 17 nowych ekologicznych pojazdów do odbioru odpadów - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i jak zapowiada, pierwsze z nich można będzie zobaczyć na ulicach Łodzi już w sierpniu, a kolejne mają dojechać w listopadzie.

Pogadane Zbudowane. Jak płacić mniejsze rachunki dzięki inwestowaniu w ekologię?

Sprężony gaz ziemny bardzo dobrze nadaje się jako paliwo. Metan jest najprostszym węglowodorem, zatem jego spalaniu nie towarzyszy emisja związków rakotwórczych ani dymów (redukcja wynosi nawet 99%), a emisja dwutlenku węgla jest znacznie mniejsza niż w przypadku silników zasilanych benzyną czy olejem napędowym. Dodatkowym atutem jest fakt, że silniki zasilane gazem ziemnym pracują znacznie ciszej.

Pojazdy zasilane CNG generują nawet o 40% mniej hałasu, od samochodów zasilanych paliwami konwencjonalnymi.

Łączny koszt inwestycji to 17 697 940,00 zł netto - 21 768 466,20 zł brutto.

MPO-Łódź od listopada 2021 r. będzie dysponowało 74 pojazdami (ładowność pow. 3,5 t) do odbioru odpadów, z czego 23% będą stanowiły pojazdy ekologiczne.

ZOBACZ TEŻ: Skandal na łódzkiej uczelni. Kto kupił dyplom ukończenia studiów?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE