Rewolucja w MPO! Łódź będzie miała... ekologiczne śmieciarki!

i

Autor: UMŁ

Rewolucja w MPO! Łódź będzie miała... ekologiczne śmieciarki!

2021-07-31 8:16

Kilkanaście ekologicznych śmieciarek wyjedzie na ulice Łodzi jeszcze w tym roku. Pierwsze pojazdy zobaczymy już w sierpniu.

- Tak zwana „ustawa o elektromobilności”, zobowiązała nasza Spółkę do rozpoczęcia stosowania paliwa alternatywnego do napędu samochodów wykorzystywanych w ramach realizacji zadań powierzonych i dlatego zakupiliśmy 17 nowych ekologicznych pojazdów do odbioru odpadów - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i jak zapowiada, pierwsze z nich można będzie zobaczyć na ulicach Łodzi już w sierpniu, a kolejne mają dojechać w listopadzie.

Pogadane Zbudowane. Jak płacić mniejsze rachunki dzięki inwestowaniu w ekologię?

Sprężony gaz ziemny bardzo dobrze nadaje się jako paliwo. Metan jest najprostszym węglowodorem, zatem jego spalaniu nie towarzyszy emisja związków rakotwórczych ani dymów (redukcja wynosi nawet 99%), a emisja dwutlenku węgla jest znacznie mniejsza niż w przypadku silników zasilanych benzyną czy olejem napędowym. Dodatkowym atutem jest fakt, że silniki zasilane gazem ziemnym pracują znacznie ciszej.

Pojazdy zasilane CNG generują nawet o 40% mniej hałasu, od samochodów zasilanych paliwami konwencjonalnymi.

Łączny koszt inwestycji to 17 697 940,00 zł netto - 21 768 466,20 zł brutto.

MPO-Łódź od listopada 2021 r. będzie dysponowało 74 pojazdami (ładowność pow. 3,5 t) do odbioru odpadów, z czego 23% będą stanowiły pojazdy ekologiczne.

ZOBACZ TEŻ: Skandal na łódzkiej uczelni. Kto kupił dyplom ukończenia studiów?

Nasi Partnerzy polecają