Oznakowanie na ulicy Piotrkowskiej przy alei Piłsudskiego wprowadza rowerzystów w błąd

i

Autor: Patrycja Szynter/Radio ESKA Oznakowanie na ulicy Piotrkowskiej przy alei Piłsudskiego wprowadza rowerzystów w błąd

Rowerowy absurd w Łodzi: Wprowadzające w błąd sierżanty rowerowe na Piotrkowskiej przy Piłsudskiego do poprawki [WIDEO]

2016-04-28 10:54

Droga rowerowa na Piotrkowskiej a obok... sierżanty rowerowe na ulicy. Wprowadzające w błąd oznaczenia do poprawki. Taki absurd tuż przed uruchomieniem roweru publicznego.

Czy miasto jest gotowe na uruchomienie roweru publicznego? Na kilka dni przed startem nowego środka transportu, na łódzkich ulicach zostało wymalowanych 16 kilometrów tak zwanych "sierżantów rowerowych", które mają informować o obecności na jezdni jednośladów. Tymczasem, oznakowanie na ulicy Piotrkowskiej przy alei Piłsudskiego wprowadza rowerzystów w błąd. Sugeruje, żeby jechać po jezdni, kiedy tuż obok jest droga rowerowa. Poprawki mają zostać wprowadzone do końca tygodnia.

SPRAWDŹ listę stacji roweru miejskiego w Łodzi! [100 LOKALIZACJI]

- Zgłosiliśmy tę uwagę do wykonawcy. Widocznie, podczas tej organizacji, zostało to troszeczkę za daleko wymalowane, ale ma to zostać poprawione tak, aby rowerzyści jadący ulicą Piotrkowską mieli ten sygnał, żeby wjechać na drogę rowerową - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

A przypomnijmy, że z łódzkiego roweru publicznego będzie można skorzystać od 1 maja. Działa już strona internetowa i rejestracja.

Zobacz też: Łódzki rower miejski z wielką pompą: 1 maja na Piotrkowskiej rowerowy piknik [ATRAKCJE]

Nasi Partnerzy polecają