Walka o życie

Ruch na A1 wstrzymany! Dramatyczne sceny. Było tylko słychać głos roztrzęsionej kobiety [ZDJĘCIA]

2024-05-13 10:28

Policjanci uratowali życie 67-latkowi, który zasłabł w czasie jazdy autostradą A1 przed Tuszynem w województwie Łódzkim. Mundurowi z 3. i 4. Plutonu V Kompanii OPP w Łodzi wracali właśnie ze szkolenia, gdy zobaczyli na jezdni grupkę osób i stojący obok samochód. Roztrzęsiona kobieta wzywała już pomoc, ale policjanci ją wyręczyli i przystąpili do reanimacji mężczyzny.

Akcja ratownicza na A1. Policjanci reanimowali 67-latka

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poinformowała o dramatycznej akcji ratowniczej, która miała miejsce na autostradzie A1 przed Tuszynem. Okazało się, że 67-latek, który podróżował jako pasażer razem ze swoją rodziną, zasłabł i stracił przytomność, a wokół ich auta zgromadzili się już ludzie. Towarzysząca mężczyźnie kobieta wzywała już przez telefon pomoc, rozmawiając roztrzęsionym głosem z operatorem numeru alarmowego, gdy na miejscu zjawili się wracający ze szkolenia policjanci. Byli to członkowie 3. i 4. Plutonu V Kompanii OPP z Łodzi, którzy pełnią na co dzień służbę w Piotrkowie Trybunalskim. Dalsza część tekstu poniżej.

Makabra w Woli Szczucińskiej – wypowiedź policji

Stan mężczyzny pogarszał się, przestał oddychać. Mł. asp. Mariusz Jeziorski rozpoczął resuscytację, którą prowadził, walcząc o życie 67-latka do czasu przybycia na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego. Równolegle policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i współdziałając ze strażakami ochotnikami, wstrzymali ruch na autostradzie, by umożliwić lądowanie LPR. Przywrócone mężczyźnie czynności życiowe pozwoliły na jego bezpieczne przetransportowanie do łódzkiego szpitala - relacjonuje Dagmara Mościńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.