Rusza Ramen Festival 2022. Tym razem nie tylko w Łodzi

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. allybally4b /zdjęcie ilustracyjne

Ramen Festival 2022 w Łodzi

Rusza Ramen Festival 2022. Tym razem nie tylko w Łodzi

2022-11-04 10:40

Dziś (4 listopada) rozpoczyna się Ramen Festival 2022. W tym roku, oprócz Łodzi, udział bierze także Zgierz, Bełchatów i Łask. Do kiedy potrwa? Czego się spodziewać? Szczegóły w materiale.

W Ramen Festival 2022 udział biorą aż 33 restauracje - w tym roku nie tylko z Łodzi, ale również ze Zgierza, Bełchatowa i Łasku. Każda z nich przygotowała autorską zupę, której na co dzień nie znajdziemy w jej standardowym menu.

Podczas Ramen Festival 2022 obowiązkowo pojawią się klasyczne buliony i typowe dodatki, takie jak pieczony brzuch, jajko aijtsuke czy nori, ale restauratorzy mają do zaoferowania znacznie więcej. W tegorocznej edycji zjemy ramen inspirowany kuchnią włoską z pomidorami, burratą i pesto czy też ramen serowy.

– Lokale zaskakują również dodatkami, wśród których można wymienić kalmary z boczniaka, dynię, gęsie żołądki, grillowane figi czy parmezan – mówi Izabella Borowska z Jemy w Łodzi. – Cieszy nas też, że coraz częściej restauratorzy sami przygotowują makaron – dodaje.

Ramen Festival 2022 to również wydarzenia towarzyszące jedzeniu, takie jak warsztaty, specjalna kolacja czy zabawa dla odwiedzajacych restauracje polegająca na "upolowaniu" tajemniczego super bohatera pojawiającego się na festiwalowym szlaku.

Ramen Festival 2022 potrwa od 4 do 13 listopada.

Więcej szczegółów na stronie: jemywlodzi.pl.

Sonda
Lubisz ramen?
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz przygotowuje się do naprawy ogrodzenia