Ruszyła rozbudowa szpitala im. Kopernika w Łodzi. Co się zmieni?

i

Autor: UMŁ

Ruszyła rozbudowa szpitala im. Kopernika w Łodzi. Co się zmieni?

2022-01-28 13:47

Rozpoczęła się rozbudowa szpitala im. Kopernika w Łodzi. To ostatni etap placówki z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii w Wojewódzkie Centrum Onkologii.

Rozpoczęcie prac budowlanych widać na pierwszy rzut oka – wyburzono właśnie charakterystyczny podjazd prowadzący na piętro głównego budynku placówki (od strony ul. Pabianickiej). Na jego miejscu stanie nowy, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 3 tys. mkw., wzorowany na niskim pawilonie szpitala od strony ul. Paderewskiego (jego projekt dopiero powstaje). Znajdzie się w nim nie tylko nowe wejście do szpitala wraz z szatniami, ale również osobne izby przyjęć dla pacjentów onkologicznych i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (teraz jest jedna wspólna), poradnie specjalistyczne, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia dla lekarzy koordynatorów. Hol wejściowy ma być tak urządzony, by pacjenci kierujący się do różnych części szpitala nie mieli ze sobą styczności. "Takie rozwiązanie to nauka wyniesiona z pandemii – wraz z izolatką i salą dekontaminacyjną poprawi bezpieczeństwo pacjentów i personelu" - wskazuje łódzki magistrat.

ZOBACZ TEŻ: WOŚP 2022 w Łodzi. Koncerty, wielka szarża, atrakcje w Manufakturze

BIEDA EMERYTÓW! Zostaną nam tylko LAMPY NAFTOWE |Komentery

Rozbudowa szpitalnej apteki

Drugą ważną dla placówki inwestycją jest rozbudowa szpitalnej apteki, która przygotowuje m.in. leki onkologiczne dla pacjentów szpitalnych oddziałów.

– Te dwie budowy stanowią podstawowy zakres bieżącej inwestycji. Gdyby udało się zdobyć dodatkowe środki, a czynimy o to starania, chcielibyśmy także zrealizować zakres opcjonalny: przebudować blok operacyjny i zbudować izolatorium. Dokumentacja projektowa już jest, teraz potrzebne są tylko fundusze – mówi Kinga Gromek z Działu Realizacji Projektów i Rozwoju Szpitala.

Inwestycja o wartości 60 mln zł (26 mln zł z budżetu woj. łódzkiego i 34 mln zł dotacji UE) ma zostać zrealizowana trzecim kwartale 2023 r.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany