WOŚP 2022 w Łodzi. Koncerty, wielka szarża, atrakcje w Manufakturze

2022-01-28 12:45

Finał WOŚP 2022 już w ten weekend (29-30 stycznia). Z tej okazji, w Łodzi, zaplanowano wiele atrakcji, spora ich część będzie miała miejsce w Manufakturze. Podczas finału WOŚP 2022 w Łodzi m.in. koncerty, wielka szarża czy układanie serca z monet. Co jeszcze? Szczegóły w materiale.

Przed nami już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który poświęcony jest okulistyce dziecięcej. W tym roku zbiórka organizowana jest pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego, pozwalającego na wczesną diagnostykę i wdrożenie leczenia wśród dzieci. Jak będzie wyglądał finał WOŚP 2022 w Łodzi? Poniżej informacje o tym, co się będzie działo w dniach 29-30 stycznia.

WOŚP 2022 w Łodzi: Wielka Szarża w pasażu Schillera

Tradycyjnie już w niedzielę (30 stycznia) ulicą Piotrkowską przejdzie Wielka Szarża – start około godz. 13:30 z pasażu Schillera w kierunku placu Wolności. W uroczystym przemarszu do placu Wolności będzie można podziwiać aż 80 koni, 5 jednostek OSP oraz liczne grupy rekonstrukcyjne.

MORSOWANIE krok po kroku. KASIA WĘSIERSKA w zimnej wodzie | ESKA XD - Fit vlog #41

WOŚP 2022 w Manufakturze

Duża część atrakcji WOŚP 2022 w Łodzi będzie miała miejsce w Manufakturze. Rynek i galeria tętnić będą energią serc przez dwa dni, sobotę i niedzielę. W programie m.in. pokazy kaskaderskie, wzloty balonem, wystawa pojazdów retro i wojskowych i animacje dla dzieci: pokazy chemiczne, magia i sztuczki w wykonaniu iluzjonistów i cyrkowców.

Studenci Politechniki Łódzkiej umożliwią przejażdżkę futurystycznymi pojazdami – co godzinę kosmiczna kapsuła zostanie „wyprowadzona” na zewnątrz w okolice Kakadu, gdzie będą się odbywały miniodyseje.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę tuż przed godz. 15:00 scenę w rotundzie przejmie Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP i wraz ze wspaniałymi gośćmi poprowadzi szóstą edycję Licytacji WOŚP. Kto pojawi się u boku Zbyszka? Znani i lubiani – Krzysztof Skiba, drużyna polskich strongmenów na czele z Krzysztofem Radzikowskim i Sławomirem Toczkiem, „złota” Małgorzata Niemczyk, sędzia Anna Maria Wesołowska czy Dominik Abus, znany z programu „Gogglebox. Przed telewizorem”.

WOŚP 2022 w niedzielę. Złote serce z monet, ogromny balon

Podczas WOŚP 2022, w Łódzkiej Manufakturze, już po raz 13. budowane będzie serce z monet. Akcja będzie miała miejsce w niedzielę, 30 stycznia, w wejściu głównym galerii handlowej przy schodach. W poprzednich latach, ze złotego serca z grosików, udawało się zbierać ponad 70 tysięcy złotych co roku.

Miłośnicy aktywności w plenerze będą mogli spróbować swoich sił w grze terenowej na rynku Manufaktury pod okiem Łódzkich Skrzatów lub podziwiać… mecz Quidditcha!

Po południu na rynku stanie ogromny balon! W zamian za odpowiedni datek do puszki chętni będą mogli podziwiać rynek Manufaktury z wysokości! Wzloty ruszą o godz. 14:30.

Koncerty WOŚP 2022 w Łodzi. Kto i gdzie zagra?

Niedzielne popołudnie umilą występy na żywo łódzkich zespołów i muzyków. Od godz. 15:00 z muzycznej wieży usytuowanej na rynku Manufaktury płynąć będzie muzyka różnych gatunków. Wśród artystów m.in. zarażający pozytywną energią Nick Sinckler, finalista The Voice Poland – Sebastian Wojtczak, zespół Tempest, Age Connect, mŁodzianki & Friends, Let See Thin, Agata Buczkowska, Paweł Samokhin czy łódzki rockowy band Black Radio.

Straż Pożarna i Straż Miejska na WOŚP 2022 w Łodzi

W finał WOŚP jak zawsze zaangażowane będą też służby mundurowe – jednostki Straży Pożarnej (OSP Łódź-Mikołajew, Retkinia, Wiskitno, Proboszczewice) pokażą swoje zabytkowe samochody, a także pojazdy i sprzęt, których używają obecnie. Z kolei Straż Miejska opowie o profilaktyce raka piersi i udzieli rad dotyczących pierwszej pomocy. Strażnicy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych – na dzieciaki czekać będzie kucyk i namiot z animacjami. Na rynku odbędzie się też finał parady konnej Straży, a ułani zadbają o zmarzniętych – gar gorącej grochówki na posterunku!

W niedzielnym programie czeka też różnorodność pokazów. Średniowieczne sztuki walki zaprezentują rycerze z Pocztu Rycerskiego Herbu Sobol. Z kolei Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” przeprowadzi pokazy kaskaderskie, zjazdy na linie i prezentację broni. Fani militariów powinni skierować swoje kroki do stanowiska strzelnicy ASG – pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli sprawdzić, czy mają sokole oko!

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany