Samolot linii Ryanair

i

Autor: Shutterstock Samolot linii Ryanair

Coś takiego!

Ryanair WYRZUCI za to z samolotu. Chodzi o zakupy

2023-06-16 15:07

Ryanair alarmuje - nie będzie litości dla pasażerów, którzy nie przestrzegają ustalonych zasad. Robiący zakupy w strefie bezccłowej musza się mieć na baczności, bo mogą zostać usunięci z samolotu bez zwrotu pieniędzy. Dlaczego znana sieć wprowadza takie przepisy? Szczegóły opisujemy poniżej.

Zakupy w strefie bezcłowej to nic nowego. Pasażerowie linii lotniczych poszukują tam towarów w atrakcyjnych cenach. Korzystający z oferty sieci Ryanair muszą jednak wziąć pod uwagę nowe zarządzenie potentata, które jest reakcją na zamieszanie, związane z rejsem na trasie Manchester - Teneryfa. Co tam się wydarzyło? Grupa 15 kobiet leciała na wieczór panieński. Pasażerki były hałaśliwe, utrudniały życie obsłudze i współpasażerom. Przyczyną takiego, a nie innego zachowania miał być alkohol. Koniec końców klientki zostały usunięte z samolotu przez policję, a lot rozpoczął się z 5-godzinnym opóźnieniem.

Ryanair wyrzuci za to z samolotu! Chodzi o zakupy

Ryanair nie zamierza stosować taryfy ulgowej wobec pasażerów z Wielkiej Brytanii, lecących na Ibizę, La Palmę, Teneryfę, do Alicante, Barcelony i Malagi. - Alkohol kupiony w sklepach na lotnisku lub w innych miejscach należy włożyć do odpowiedniej torby, która zostanie oznakowana przy bramce, a następnie bezpłatnie umieszczona w luku bagażowym, jeśli pasażer wykupił pierwszeństwo wejścia na pokład lub ma niewielki bagaż podręczny - przekazał irlandzki przewoźnik w e-mailu, skierowanym do pasażerów.

- Każdy, kto będzie wykazywał oznaki antyspołecznego zachowania nie zostanie wpuszczony na pokład. Zasady zostały wprowadzone w celu nadania priorytetu wygodzie i bezpieczeństwu wszystkich pasażerów, a także pracowników, którzy muszą dokładnie przeszukać wszystkie bagaże podręczne przed wejściem na pokład - cytuje Ryanaira portal fly4free.pl.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że alkohol wciąż można kupować na pokładach samolotów wielu przewoźników. Piwo i ciężkie alkohole są sprzedawane w mniejszych niż zazwyczaj butelkach/puszkach.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany