Policja, na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego, niemalże jednocześnie zatrzymała dziesięciu członków tzw. bojówek

i

Autor: Policja Policja, na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego, niemalże jednocześnie zatrzymała dziesięciu członków tzw. "bojówek"

Są zatrzymania pseudokibiców Widzewa Łódź i GKS Bełchatów za bójkę w Bełchatowie

2016-06-08 10:52

Policja, na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego, niemalże jednocześnie zatrzymała dziesięciu członków tzw. "bojówek" - pseudokibiców Widzewa Łódź i GKS Bełchatów, którzy pod koniec maja starli się w Bełchatowie.

Policjanci z Łodzi i Bełchatowa w jednym dniu zatrzymali dziesięciu mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w bojówkach kibicowskich. Ostatnia taka bójka - między kibicami Widzewa Łódź a GKS Bełchatów miała miejsce w nocy z 26 na 27 maja 2016 roku w Bełchatowie przy ulicy Paderewskiego. Podczas policyjnej akcji, w poniedziałek 6 czerwca, funkcjonariusze niemalże jednocześnie dotarli do mężczyzn zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego, sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Podczas przeszukań u pierwszych wytypowanych zabezpieczono komputery i różne inne nośniki informatyczne. Dodatkowo akcesoria bojówkarskie, takie jak ochraniacze na szczęki i odzież z barwami klubowymi - takie, jakie mieli na sobie uczestnicy bójki. Policjanci znaleźli też śladowe ilości marihuany. U części z mężczyzn stwierdzono obrażenia wskazujące na udział w tej pseudokibicowskiej konfrontacji.

Zobacz też: Łódź: Strzelanina na Stokowskiej przy M1. Pseudokibice w starciu z policją

Cała dziesiątka usłyszała zarzuty. W zdarzeniu mogło brać udział nawet kilkadziesiąt osób. Sprawa cały czas pozostaje rozwojowa a policja zapowiada dalsze zatrzymania.

Nasi Partnerzy polecają