Skierniewice. Wzięła 2-letniego syna nad wodę. Była tak pijana, że pomyliła go z obcym dzieckiem

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. FeeLoona

Skierniewice. Wzięła 2-letniego syna nad wodę. Była tak pijana, że pomyliła go z obcym dzieckiem

2021-07-20 14:17

32-letnia skierniewiczanka może ponieść odpowiedzialność karną za narażenie syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta zabrała 2-latka nad wodę. Była tak pijana, że w międzyczasie pomyliła go z innym dzieckiem. Świadkowie zawiadomili służby, a o sprawie dowiedział się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w piątek (16 lipca) w godzinach popołudniowych. Dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad dwulatkiem przez nietrzeźwych opiekunów. - Zdarzenie miało miejsce w okolicy kąpieliska zalewu Zadębie. Dzieckiem zajmowała się 32-letnia matka wraz ze swoim 41-letnim partnerem. Świadkowie widzieli, jak kobieta podeszła do obcego dziecka przekonana, że to jej syn. Widać było, że jest pijana. Przybyli na miejsce policjanci poddali opiekunów dwulatka badaniu na trzeźwość, które wykazało u nich po 2 promile alkoholu w organizmie - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

12-letnia Pola nie żyje. "Nasza iskierka... odeszła, aby ścigać się teraz po niebiańskich torach"

Funkcjonariusze powiadomili ojca dziecka, który przybył na miejsce i przejął opiekę nad chłopcem. 32-letnia skierniewiczanka była wulgarna i agresywna w obecności funkcjonariuszy, za co została ukarana mandatem karnym. Policja powiadomiła sąd rodzinny o sposobie sprawowania opieki nad dzieckiem, czego skutkiem może być ograniczenie, a nawet odebranie praw rodzicielskich. Dodatkowo kobieta może ponieść odpowiedzialność karną za bezpośrednie narażenie syna na utratę życia lub zdrowia, za co grozi do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany