Skutki wichury w Łódzkiem. Setki interwencji. Uszkodzony autobus [ZDJĘCIA]

2021-10-22 16:44

Minionej doby strażacy mieli ręce pełne roboty. W województwie łódzkim interweniowali blisko 600 razy. Gdzie wichura dała się najbardziej we znaki?

Czwartkowa (21.10.2021 r.) wichura dała się we znaki mieszkańcom województwa łódzkiego. Strażacy interweniowali prawie 600 razy – podsumowuje rzecznik łódzkiej straży pożarnej Jędrzej Pawlak. Brak prądu, zerwane dachy i połamane konary drzew blokujące drogi - to najczęstsze skutki wichury. Na szczęście nikt nie został ranny. W regionie łódzkim skutki wichury najbardziej dały się we znaki w okolicy Zgierza, Sieradza, Łowicza i Skierniewic. Jak informuje Jędrzej Pawlak, po godz. 21 wichura osłabła i później nie odnotowano już niebezpiecznych zdarzeń. Wcześniej jednak było bardzo groźnie. Około godz. 16.30 w Łodzi w al. Rydza-Śmigłego uszkodzony został autobus komunikacji miejskiej. Na jednym z przystanków, podczas postoju, konar drzewa wbił się do środka, tłukąc szybę – informuje nasz Czytelnik, przesyłając zdjęcia. Zobacz skutki wichur w Łodzi i w Polsce w galerii poniżej.

Zniszczenia po wichurach w Łódzkiem były ogromne. Według porannych szacunków straży pożarnej uszkodzonych zostało 48 budynków mieszkalnych i 39 gospodarczych.

Zginęli przygnieceni drzewem

Jak podaje PAP, prawie dwie godziny trwało usuwanie drzewa powalonego przez silne podmuchy wiatru na drogę krajową nr 72 w miejscowości Rogów Parcela, między Brzezinami a Skierniewicami. Droga była zablokowana.

ZOBACZ TEŻ: Epidemia RSV w Łódzkiem. Groźna choroba noworodków powraca ze zdwojoną siłą

Wcześniej na drodze krajowej nr 74 z powodu usuwania wiatrołomów utrudniony był przejazd w Jodłowcu między Wieluniem a Bełchatowem.

Na autostradzie A1 w okolicach Łodzi z powodu zerwanej przez wiatr trakcji energetycznej zamknięte były Miejscach Obsługi Podróżnych w Wiśniowej Górze.