Słupia. 42-latek podłożył ogień na posesji teścia. Straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Zaczęło się groźbami, skończyło podpaleniem

Słupia. 42-latek podłożył ogień na posesji teścia. Straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych

2022-08-04 13:33

Zaczęło się groźbami, skończyło podpaleniem. Policja zatrzymała 42-letniego mężczyznę który podejrzany jest m.in. o podpalenie na posesji teścia w gminie Słupia (pow. skierniewicki). Usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Jak podaje policja, w miniony poniedziałek (1 sierpnia) około godziny 14:00 do skierniewickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego w gminie Słupia. "Osoba zgłaszająca widziała mężczyznę, który oddalał się samochodem z miejsca zdarzenia. Świadek zdarzenia widział również jak mężczyzna uderzał młotkiem w zaparkowany na posesji samochód osobowy" - opisuje kom. Magdalena Studniarek z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Jeszcze tego samego dnia, policja zatrzymała podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. To 42-letni mieszkaniec okolic Grodziska Mazowieckiego i jak się okazało, zięć poszkodowanego.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Miała iść do więzienia na kilka lat, sąd wysyła ją na 25. Jest wyrok za zabójstwo Mirona B.

"42-latek kilka dni przed zdarzeniem groził swojej żonie pozbawieniem życia, a teściowi podpaleniem jego mienia. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące, kierowania gróźb karalnych, podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz uszkodzenia samochodu osobowego. Łącznie spowodował straty o wartości około 130 tysięcy. Ponadto jak się okazało 42-latek kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego" - informuje policjantka.

CZYTAJ: Krwawe porachunki na łódzkim Widzewie. „Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą”

Mężczyzna był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. W czwartek (4 sierpnia 2022 r.) Sąd Rejonowy w Brzezinach aresztował sprawcę na 3 miesiące.

11. Rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Tak wygląda jego grób
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE