Słupia. 42-latek podłożył ogień na posesji teścia. Straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Zaczęło się groźbami, skończyło podpaleniem

Słupia. 42-latek podłożył ogień na posesji teścia. Straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych

2022-08-04 13:33

Zaczęło się groźbami, skończyło podpaleniem. Policja zatrzymała 42-letniego mężczyznę który podejrzany jest m.in. o podpalenie na posesji teścia w gminie Słupia (pow. skierniewicki). Usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Jak podaje policja, w miniony poniedziałek (1 sierpnia) około godziny 14:00 do skierniewickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego w gminie Słupia. "Osoba zgłaszająca widziała mężczyznę, który oddalał się samochodem z miejsca zdarzenia. Świadek zdarzenia widział również jak mężczyzna uderzał młotkiem w zaparkowany na posesji samochód osobowy" - opisuje kom. Magdalena Studniarek z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Jeszcze tego samego dnia, policja zatrzymała podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. To 42-letni mieszkaniec okolic Grodziska Mazowieckiego i jak się okazało, zięć poszkodowanego.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Miała iść do więzienia na kilka lat, sąd wysyła ją na 25. Jest wyrok za zabójstwo Mirona B.

"42-latek kilka dni przed zdarzeniem groził swojej żonie pozbawieniem życia, a teściowi podpaleniem jego mienia. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące, kierowania gróźb karalnych, podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz uszkodzenia samochodu osobowego. Łącznie spowodował straty o wartości około 130 tysięcy. Ponadto jak się okazało 42-latek kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego" - informuje policjantka.

CZYTAJ: Krwawe porachunki na łódzkim Widzewie. „Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą”

Mężczyzna był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. W czwartek (4 sierpnia 2022 r.) Sąd Rejonowy w Brzezinach aresztował sprawcę na 3 miesiące.

11. Rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Tak wygląda jego grób
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany