Smardzewice. ZASTRZELIŁ jelenia, bo poprosił go o to kuzyn. W domu miał NIELEGALNĄ BROŃ

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. diego_torres

Smardzewice. ZASTRZELIŁ jelenia, bo poprosił go o to kuzyn. W domu miał NIELEGALNĄ BROŃ

2020-10-15 7:44

Policja zatrzymała mężczyznę, który z broni myśliwskiej nielegalnie upolował jelenia. W trakcie przeszukania posesji mieszkańca gminy Sławno (pow. opoczyński), mundurowi znaleźli nielegalną broń i amunicję. 40-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci zostali poinformowani o nielegalnie polującym mężczyźnie. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna miał w lesie na terenie Nadleśnictwa Smardzewice w okolicy miejscowości Tomaszówek, zastrzelić, a następnie zabrać nielegalnie upolowanego jelenia.

Jak ustalili mundurowi, 40-latek, pomimo tego, że działał w kole łowieckim jako myśliwy, nie zgłosił oficjalnie zamiaru polowania. Strzały w lesie usłyszał inny myśliwy, który zaniepokojony sytuacją, powiadomił o zdarzeniu opiekujące się tym terenem koło łowieckie. - Okazało się, że według rejestru tego dnia nie powinno odbywać się na terenie lasu w okolicach miejscowości Tomaszówek żadne polowanie. W związku z tym, myśliwy, który usłyszał strzały, powiadomił policję - opisuje asp.szt. Barbara Stępień.

Funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego mężczyzny. W trakcie przeszukiwania posesji, znaleźli truchło jelenia, jak też nielegalną broń tzw. „samoróbkę” oraz nielegalną amunicję. - W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że o pomoc poprosił go kuzyn, który twierdził, że zastrzelony jeleń niszczy jego uprawy. 40-latek postanowił „pomóc” i zastrzelił zwierzę - podaje policja.

40-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz odstrzelenia bez wymaganego zezwolenia zwierzęcia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Gang narkotykowy rozbity. Powyciągali handlarzy z domów o świcie
Nasi Partnerzy polecają