Śnięte ryby w rzece Ner. Łódzki Urząd Wojewódzki zwołał sztab kryzysowy

i

Autor: Pixabay

Kolejna zatruta rzeka?

Śnięte ryby w rzece Ner. Łódzki Urząd Wojewódzki zwołał sztab kryzysowy

2022-08-13 15:25

W rzece Ner na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb. Znalezisko wywołało niepokój, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń związanych z zatruciem Odry. Wojewoda łódzki Tomasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka wojewody łódzkiego, Dagmara Zalewska, zwołano sztab kryzysowy w tej sprawie, a wojewoda jest w kontakcie z marszałkiem województwa, Grzegorzem Schreiberem.

- Na razie trwają badania. Monitorujemy i analizujemy sytuację - mówi Dagmara Zalewska w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Znaczną liczbę śniętych ryb znaleziono na rzece Ner w trzech miejscach na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego.

Czytaj też: 25-latek ugrzązł w bagnie. Przy torach usłyszeli krzyki i wołania o pomoc

Władze województwa zalecają też, żeby do czasu wyjaśnienia sytuacji, nie łowić ryb w rzece Ner, nie poić zwierząt, ani też nie kąpać się. Jak podkreślają, nie ma to związku z zatruciem wody w Odrze.

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie stanowiąca prawy dopływ Warty.

Czytaj też: Lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi uratowali ukraińskie bliźnięta z syndromem podkradania

Sonda
Lubisz łowić ryby?
Kto zatruł Odrę? Trwają poszukiwania sprawcy ekologicznej katastrofy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE