Stan powietrza w Łodzi i regionie: w ostatniej dobie przekroczono poziom informowania. JAKIE SĄ PROGNOZY?

i

Autor: SE Łódź

DRAMATYCZNY stan powietrza w Łodzi i regionie w ostatniej dobie! JAKIE SĄ PROGNOZY?

2021-03-04 10:56

Między innymi w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku ostatniej doby przekroczono poziom informowania dla pyłu zawieszonego PM10 – podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łodzi. Jakie są prognozy na najbliższe dni?

W województwie łódzkim ostatniej doby zostały przekroczone normy zanieczyszczenia dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Dotyczy to kilku miast w regionie - wynika z podanych przez WCZK informacji uzyskanych z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi i Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Jak informuje WCZK, złe i bardzo złe odczyty dotyczące zawartości PM10 uzyskano na stacjach w Łodzi, Pabianicach, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Zgierzu. Liczba mieszkańców obszaru, na którym wystąpiło przekroczenie poziomu informowania wynosi od 10 tys. osób (Pabianice) do 50 tys. (Zgierz).

ZOBACZ TEŻ: ALE WTOPA! Internauci i aktywiści oburzeni postem urzędu miasta: "Niebiańsko? To zabija łodzian!"

Przyczyną złego stanu powietrza ostatniej doby były warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Lepszy stan powietrza przewidywany jest w czwartek i piątek.

Wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza można sprawdzić na stronach internetowych: www.powietrze.lodzkie.pl www.powietrze.gios.gov.pl oraz www.wios.lodz.pl.

PM10 to mieszanka cząsteczek zawieszonych w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Pył jest szkodliwy, bo może zawierać m.in. rakotwórcze cząsteczki metali ciężkich.

KONIECZNIE ZOBACZ: Smog czy mgła? Jak je odróżnić?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany