ALE WTOPA! Internauci i aktywiści oburzeni postem urzędu miasta: Niebiańsko? To zabija łodzian!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. fancycrave1 / schlapporth /geralt

ALE WTOPA! Internauci i aktywiści oburzeni postem urzędu miasta: "Niebiańsko? To zabija łodzian!"

2021-03-04 8:28

"Nie ma się czym zachwycać, ani czego promować", "Niebiańsko? To zabija łodzian!" - komentują mieszkańcy, a aktywiści dokładają swoje "trzy grosze". Po wczorajszych porannych postach na oficjalnym fanpage'u Urzędu Miasta Łodzi w komentarzach rozpętała się burza. Internauci nie zostawiają na administratorach suchej nitki - "nie wstyd wam?" - domagają się wyjaśnień.

W środę (3 marca) rano na profilu "Łódź", należącym do Urzędu Miasta Łodzi pojawiły się dwa wpisy ze zdjęciami - jeden z komentarzem "Poranek we mgle", kolejny z zachętą do interakcji: "Mglisty poranek dał nam niebiańskie widoki. Które budynki poznajecie?". Jednak zamiast zabawy, rozpętała się burza. Jak zauważyli internauci, na zdjęciach z lotu ptaka widać nie mgłę, tylko... smog.

ZOBACZ TEŻ: Miasto POTRAJA pulę na utrzymanie łódzkich dróg! "Czyżby to reakcja na nasze działania?" - pytają kierowcy, którzy chcieli złożyć pozew

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?

"„Niebiańsko” - to jest smog który zabija łodzian!"; "Chyba Ci autokorekta "smog" na "mgłę" zamieniła"; "Chwalicie się smogiem duszącym waszych mieszkańców? Nie wstyd wam?" - to tylko kilka z licznych komentarzy.

W dyskusji głos zabrali również m.in. aktywiści i społecznicy. "Nie ma to jak promować miasto smogiem" - zauważa Urszula Niziołek-Janiak. "Czy Was już naprawdę rozum opuścił? Nawet smogu od mgły odróżnić nie umiecie? Zamiast się zachwycać widoczkami byście mieszkańców ostrzegali, aby nie wychodzili na powietrze bez specjalnych masek - grzmi Hubert Barański.

Jak sprawdziliśmy, w środę jakość powietrza była bardzo zła. Według jednej z aplikacji smogowych, normy pyłów PM10 przekroczone zostały o ponad 200 procent, a pyłów PM2,5 - o ponad 500 procent.

ZOBACZ: Podwodny tunel z basenem dla rekinów wypełniony wodą! Kiedy otwarcie łódzkiego Orientarium? [FOTO]

W przypadku przekroczenia norm smogu zaleca się ograniczenie aktywności na zewnątrz i nie wietrzenie pomieszczeń. Najbardziej narażone są osoby starsze, dzieci, osoby z chorobami górnych dróg oddechowych.

Jakość powietrza w Łodzi można sprawdzać na stronie wios.lodz.pl.

KONIECZNIE ZOBACZ: Smog czy mgła? Jak je odróżnić?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany