Miasto POTRAJA pulę na utrzymanie łódzkich dróg! Czyżby to reakcja na nasze działania? - pytają kierowcy, którzy chcieli złożyć pozew

i

Autor: BE /archiwum

Miasto POTRAJA pulę na utrzymanie łódzkich dróg! "Czyżby to reakcja na nasze działania?" - pytają kierowcy, którzy chcieli złożyć pozew

2021-02-25 11:23

Łódzkie ulice po zimie są dziurawe jak szwajcarski ser. Kierowcy narzekają na fatalny stan dróg, zapowiedzieli nawet, że rozważają złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu kierowców na niebezpieczeństwo. Tymczasem w środę (24.02) magistrat poinformował, że potroi pulę na utrzymanie dróg. "Czyżby to reakcja na nasze działania?" - podejrzewają kierowcy, którzy skrzyknęli się na fanpage'u ŁDZ Zmotoryzowani Łodzianie, by "zrobić porządek" z dziurami na łódzkich ulicach.

Jak pisaliśmy, na fanpage'u "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" zrzeszającym łódzkich kierowców pojawiło się dziesiątki zdjęć i nagrania wideo przedstawiające dziurawą jak ser szwajcarski nawierzchnię łódzkich dróg. Widać na nich m.in. jak w niektórych miejscach kierowcy jadą 20 km/h, do tego slalomem. Sfrustrowani stanem rzeczy postanowili wziąć "sprawy w swoje ręce" i zapowiedzieli, że rozważają pozew zbiorowy albo zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na narażeniu kierowców na niebezpieczeństwo, wskazując na indolencję urzędników.

Tymczasem w środę (24.02) magistrat poinformował, że potroi pulę na utrzymanie dróg. "Czyżby to reakcja na nasze działania?" - podejrzewają zainteresowani.

Niepokojący stan wód

- Obecna zima i roztopy mocno pogorszyły stan naszych ulic, dlatego potrajamy pulę na utrzymanie dróg dodając 10 mln złotych. Łącznie 15 mln złotych zapewni nam możliwość lepszego załatania doraźnie dziur, a przede wszystkim będziemy mogli zwiększyć zakres prac po zimie, naprawiając spękane i załatane nawierzchnie. Będą to prace polegające na punktowych i odcinkowych wymianach nawierzchni - informuje Urząd Miasta Łodzi.

ZOBACZ: UWAGA DZIŚ na wzmożone KONTROLE POLICJI na drogach Łodzi i województwa! [SZCZEGÓŁY]

Prace większego kalibru, takie jak wycinanie i układanie nowego asfaltu przewidziane są po zimie. Jak wyjaśnia magistrat, wykonuje je się wiosną, latem oraz jesienią, kiedy są ku temu sprzyjające warunki pogodowe. - Wtedy dopiero są to prace naprawcze, które pozwalają, aby przygotować lepiej nawierzchnię przed kolejną zimą i zminimalizować powstawanie ubytków - tłumaczą urzędnicy.

CZYTAJ TEŻ: Galeria Łódzka: Policjantka przyłapana na... kradzieży?! WSZYSCY W SZOKU! Jakie poniesie konsekwencje?

Jak dodaje magistrat, ponadto Miasto ma zamiar przeznaczyć prawie 90 milionów złotych w ramach Planu dla Osiedli na przebudowy dróg w całym mieście.

- Z Planu dla Osiedli planowaliśmy wydać na drogi minimum 40 mln złotych - na remonty zgłaszane przez mieszkańców. COVID nam te pieniądze zamroził. Pani prezydent poleciła pilnie wrócić do realizacji tych inwestycji i remontów tych ulic, które wskazywali sami mieszkańcy - a ciężka zima tylko dodatkowo pokazała, jak one są konieczne. Dzięki dodatkowym środkom na kwotę 50 mln złotych wykonane zostanie prawie 20 ulic wcześniej nie zaplanowanych do realizacji w tym roku - zapowiada urząd.

Plan dla Osiedli

i

Autor: UMŁ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany