UWAGA na wzmożone KONTROLE POLICJI na drogach Łodzi i województwa! [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: Policja

UWAGA na wzmożone KONTROLE POLICJI na drogach Łodzi i województwa! [SZCZEGÓŁY]

2021-02-24 13:23

W czwartek (25.02) na drogach województwa łódzkiego wzmożone kontrole policyjne. Kierowcy, spodziewajcie się większej liczby patroli, a nawet kaskadowego pomiaru prędkości. Mimo, że czwartkowe działania będą miały charakter kontrolno-prewencyjny, policja zapowiada, że mogą posypać się również kary.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapowiedziała na czwartek, 25 lutego, wzmożone kontrole. Tego dnia na terenie województa łódzkiego będą miały miejsce działania pod nazwą "Prędkość". Działania te będą miały charakter kontrolno-prewencyjny, ale jak zapowiada KWP w Łodzi, mogą posypać się również kary.

- Kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - przestrzega policja. - Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy - dodaje.

Podczas akcji policjanci, tak jak zawsze, zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

ZOBACZ TEŻ: Groźny wypadek na 6 Sierpnia w Łodzi. PRZEWRÓCONE NA BOK auto blokowało ulicę! [FOTO]

Citroen jak ścigacz! Trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Policja apeluje o rozsądek na drodze na co dzień, a nie tylko podczas prowadzonych przez służby akcji.

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów".

ZOBACZ TEŻ: KOSZMARNY wypadek na S8 w Łódzkiem! Osobówka po zderzeniu z TIR-em KOMPLETNIE ZMIAŻDŻONA! [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają