Strażaczka z Łodzi potrzebuje pomocy: poszukiwany bliźniak genetyczny! Zarejestrować się może każdy

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Strażaczka z Łodzi potrzebuje pomocy: poszukiwany bliźniak genetyczny! Zarejestrować się może każdy

2021-03-05 14:55

Trwa walka z czasem. Strażaczka z Łodzi, Emilia Jadczak, jest poważnie chora, a jedyną deską ratunku jest dla niej przeszczep szpiku kostnego. - Zawsze, gdy ktoś potrzebował pomocy stała na straży, teraz ona potrzebuje pomocy. Jej koledzy i koleżanki zorganizowali na jej rzecz akcję i za pośrednictwem wszelkich możliwych kanałów proszą o pomoc - potrzeba tak niewiele - wystarczy zarejestrować się jako dawca szpiku. Można również dołączyć do oficjalnej zbiórki pieniędzy.

Emilia Jadczak służy w OSP Mikołajew. Jest założycielką Fundacji Mała Straż i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Jest też mamą trzech synów i córeczki. Kobieta zachorowała na mielofibrozę. Jedyną deską ratunku jest dla niej przeszczep szpiku kostnego. - Zawsze, gdy ktoś potrzebował pomocy stała na straży pełna empatii i gotowości do działania, szczególnie, kiedy pomocy potrzebowali najbardziej bezbronni. Tym razem, to Emilia potrzebuje naszego wsparcia. Mimo, iż bardzo długo broniła się przed pomocą dla siebie samej, to przyszedł czas na rewanż. Jako strażacka społeczność jesteśmy Jej to winni! - pisze na facebooku Sławomir Emanuel, członek zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. łódzkiego.

ZOBACZ TEŻ: Jego życie zawaliło się z dnia na dzień. Policjant z Pabianic PILNIE POTRZEBUJE POMOCY! [ZDJĘCIA]

Najwierniejszy czytelnik Super Expressu

Aby pomóc w poszukiwaniach bliźniaka genetycznego, strażacy zorganizowali dla Emilii challange. Chodzi o to, by jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku. Wśród pierwszych nominowanych znalazła się m.in. policja, a także jednostki straży pożarnej ze Zgierza, Skierniewic i Wielunia oraz Radio Łódź.

ZOBACZ TEŻ: SPEKTAKULARNA AKCJA na terenie budowy tunelu średnicowego w Łodzi! ZDJĘCIA MROŻĄ KREW w żyłach! [FOTO]

"Zasady są bardzo proste, podmioty nominowane muszą znaleźć 20 nowych osób, które zarejestrują się w bazie dawców szpiku. Jeżeli nie wykonają zadania wpłacają minimum 5 zł na konto zbiórki" - czytamy.

Ale pomóc może każdy i bez nominacji. Rejestracji w bazie dawców szpiku można dokonać na kilka sposobów: osoby z Łodzi mogą zgłaszać się do Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku przy ul. Pomorskiej 251. Aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku można również zgłaszać się do regionalnych centrów krwiodawstwa w swoich miastach, jak również zamówić pakiet rejestracyjny przez Fundację DKMS.

Zbiórka na rzecz Emilii Jadczak trwa również na portalu zrzutka.pl.