Szczepienia dzieci zdecydują o miejscu w przedszkolu. Rodzice muszą o tym wiedzieć

2021-01-21 18:41 be
Szczepione dzieci lepsze od nieszczepionych. Decyzja w sprawie zapisów do łódzkich przedszkoli
Autor: pixabay.com, CC0 fot. LCR

Przy zapisach do łódzkich przedszkoli, 20 punktów więcej otrzymają te dzieci, które będą miały komplet obowiązkowych szczepień. Tak uchwaliła Rada Miejska. Tegoroczna rekrutacja do miejskich przedszkoli ma się rozpocząć 1 kwietnia.

Dla maluchów przygotowano ponad 18 tysięcy miejsc. Ale o tym, ile ostatecznie będzie dla dzieci, które będą zapisywane po raz pierwszy, okaże się pod koniec marca, kiedy zakończy się zbieranie od rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Łódź: rekrutacja do przedszkoli. Liczy się liczba zdobytych punktów!

O miejscu w przedszkolu decyduje liczba zdobytych punktów. Jak informuje łódzki magistrat, wzorem lat minionych, rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów.

Dodatkowe punkty za szczepienia

- W rekrutacji podstawowej obowiązują kryteria ustawowe, natomiast w uzupełniającej - gminne i tu łódzkich rodziców czeka zmiana. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, 20 punktów będzie przyznawane za obowiązkowe szczepienia - podaje Urząd Miasta w Łodzi.

W rekrutacji biorą udział dzieci z rocznika 2018 - 2015, według danych demograficznych w populacji jest ponad 22 tysięcy maluchów z tych roczników, ale nie wiadomo, ile z nich mieszka w Łodzi i czy rodzice wszystkich będą zainteresowani wychowaniem przedszkolnym.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jak zbudować karmnik dla ptaków?