Szczepione dzieci lepsze od nieszczepionych. Decyzja w sprawie zapisów do łódzkich przedszkoli

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. LCR

Szczepienia dzieci zdecydują o miejscu w przedszkolu. Rodzice muszą o tym wiedzieć

2021-01-21 18:41

Przy zapisach do łódzkich przedszkoli, 20 punktów więcej otrzymają te dzieci, które będą miały komplet obowiązkowych szczepień. Tak uchwaliła Rada Miejska. Tegoroczna rekrutacja do miejskich przedszkoli ma się rozpocząć 1 kwietnia.

Dla maluchów przygotowano ponad 18 tysięcy miejsc. Ale o tym, ile ostatecznie będzie dla dzieci, które będą zapisywane po raz pierwszy, okaże się pod koniec marca, kiedy zakończy się zbieranie od rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Łódź: rekrutacja do przedszkoli. Liczy się liczba zdobytych punktów!

O miejscu w przedszkolu decyduje liczba zdobytych punktów. Jak informuje łódzki magistrat, wzorem lat minionych, rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów.

Dodatkowe punkty za szczepienia

- W rekrutacji podstawowej obowiązują kryteria ustawowe, natomiast w uzupełniającej - gminne i tu łódzkich rodziców czeka zmiana. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, 20 punktów będzie przyznawane za obowiązkowe szczepienia - podaje Urząd Miasta w Łodzi.

W rekrutacji biorą udział dzieci z rocznika 2018 - 2015, według danych demograficznych w populacji jest ponad 22 tysięcy maluchów z tych roczników, ale nie wiadomo, ile z nich mieszka w Łodzi i czy rodzice wszystkich będą zainteresowani wychowaniem przedszkolnym.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jak zbudować karmnik dla ptaków?
Nasi Partnerzy polecają