Szykują się utrudniania na autostradach A1 i A2. Rusza remont wiaduktu na węźle Łódź Północ

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. markusspiske

Szykują się utrudniania na autostradach A1 i A2. Rusza remont wiaduktu na węźle Łódź Północ

2021-06-27 14:01

Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia na autostradach A1 i A2. To z powodu remontu wyłączonego z użytkowania wiaduktu autostradowego na węźle Łódź Północ. Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 28 czerwca.

Prace konserwacyjne dotyczą jednego z wiaduktów na węźle Łódź Północ w ciągu autostrady A1 w kierunku Katowic. Zamknięto go w listopadzie 2019 roku z powodu pojawienia się pęknięć w konstrukcji. Jak informuje PAP, na czas remontu należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu w obrębie węzła Łódź Północ zarówno na autostradzie A1, jak i A2 - pod remontowanym obiektem.

Koszmarny wypadek w Jełowej! Autokar z dziećmi w rowie. Ranni w szpitalu!

"Zamiany dotyczące ruchu na autostradzie A1 będą znikome, ponieważ wiadukt, na którym będą prowadzone prace jest wyłączony z ruchu. Jedyną różnicą wobec obecnej organizacji ruchu będzie to, że jadący z Gdańska w kierunku Warszawy na łącznicy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, a nie dwa, jak dotychczas" – poinformował rzecznik prasowy łódzkiego GDDKiA Maciej Zalewski.

Znacznie większe utrudnienia czekają jadących autostradą A2 i to w obu kierunkach. Na kilkusetmetrowym odcinku – na wysokości węzła – ruch będzie odbywał się tylko jednym – lewym pasem. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h.

W drugim etapie robót, który ma nastąpić we wrześniu, ruch zostanie przeniesiony na prawy pas każdej z jezdni, a jazda łącznicą Gdańsk – Warszawa zostanie przeniesiona z lewego pasa na prawy.

Dyrekcja przewiduje, że przywrócenie ruchu na remontowanym wiadukcie nastąpi w listopadzie, a przejazd pod wiaduktem całą szerokością obu jezdni autostrady A2 będzie możliwy do końca br. Zmiany w organizacji ruchu mają być dostosowywane na bieżąco do prowadzonych prac.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany