To zdjęcie promujące Urodziny Łodzi wywołało falę hejtu. Głupia prowokacja. Żenujące, że profil miasta robi takie rzeczy

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. fancycrave1, schlapporth /fp: Łódź

Fala hejtu pod postem promującym Urodziny Łodzi. "Głupia prowokacja, żenujące, że profil miasta robi takie rzeczy"

2021-07-23 12:11

Na administratorów profilu Urzędu Miasta Łodzi na facebooku znowu wylała się fala hejtu. Przy okazji dostało się miastu oraz całemu środowisku LGBT. A wszystko przez zdjęcie, które zostało opublikowane w ramach promocji rozpoczynających się właśnie Urodzin Łodzi. Pod postem rozgorzała zacięta dyskusja. Echa wpisu docierają z różnych zakątków Polski. Komentują ludzie z Warszawy, Lublina, Gdańska, Szczecina czy Śląska.

Chodzi o post opublikowany w miniony czwartek (22 lipca). Miasto zachęca w nim do udziału w Urodzinach Łodzi, prezentuje listę wydarzeń i... no właśnie - zdjęcie, które wzbudziło nie lada kontrowersje i falę komentarzy. Na głównym planie jest całująca się para, dwie młode kobiety. Jak wynika z podpisu, fotografia została zrobiona na Letnisku, czyli jednej z imprez, odbywających się tego lata w Łodzi.

Post polubiło 14 tysięcy osób. Ponad 5,5 tysiąca internautów zostawiło komentarz. Wielu z nich zareagowało entuzjastycznie: "O, jaka ładna para", "Love is in the air", "Love is love", "Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają problem (...) Miłość jest piękna i nie ma nic złego w jej okazywaniu" - czytamy. Jednak, jak można się było spodziewać, nie zabrakło hejtu. Oberwało się adminowi, miastu i parze. Niektórzy dopatrują się prowokacji: "Głupia prowokacja. Żenujące, że profil miasta robi takie rzeczy" - pisze jeden z internautów. "Po co takie zdjęcie? Nie ma już fotek przeciętnych par? Czerwona kartka dla autora" - dodaje Mirosław. "Pogratulować takiej reklamy!!! Wstyd dla miasta" - takich komentarzy jest wiele.

Wróżbita Maciej dokonał coming out-u

Są też ostrzejsze: "Ale o co chodzi z tą Łodzią, kiedyś żydowska teraz gejowska?" Te wulgarne i skrajnie homofobiczne są szybko usuwane. Niemal przy każdym takim komentarzu pojawiają się głosy w kontrze. "Zdjęcie kochających się ludzi to prowokacja? Tak może myśleć tylko homofob. Jak wrzucę zdjęcie z meczu piłki nożnej, to sprowokuję fanów siatkówki? - pyta Wiktoria.

Niektórzy odwołują się do nauki: "W kwestii homoseksualizmu wyraźnie nic nie wiesz, jest to zgodne z naturą ludzi i zwierząt (pomijam fakt że ludzie to też zwierzęta z biologicznego punktu widzenia), dotychczas zaobserwowano zachowania homoseksualne u 1500 gatunków zwierząt, co dowodzi NATURALNOŚCI tego zjawiska. Możesz to wypierać, ale będzie to przejaw głupoty, nie broń się przed wiedzą i zaakceptuj fakty" - zachęca jedna z internautek swojego przedmówcę, który twierdzi, że "że homoseksualizm nie jest zgodny z człowieczą naturą".

Niektórzy zarzucają, że zdjęcie jest nieadekwatne do promowanej treści: "A jaki to zdjęcie ma związek z proponowanymi powyżej wydarzeniami, bo mam wrażenie, że tylko wymusza niepotrzebną dyskusję?" - pyta Ania.

Komentarzy wciąż przybywa. Echa wpisu docierają z różnych zakątków kraju i wygląda na to, że reklama Łodzi stała się słynna na całą Polskę. Głos zabierają internauci m.in. z Warszawy, Lublina, Gdańska, Szczecina czy Śląska. Czy to oznacza, że promocja Urodzin Łodzi przebiła Kartę Łodzianina?

Przypomnijmy, biuro promocji Urzędu Miasta Łodzi ma na swoim koncie nie jeden kontrowersyjny wpis i pomysł na promocję miasta. Ostatnio wiele emocji wzbudził spot promujący Kartę Łodzianina. Przypomnijmy, z falą hejtu spotkał się żart łódzkiego komika Rafała Paczesia [CZYTAJ WIĘCEJ...]. Wcześniej cała Polska usłyszała o imprezie w łódzkim zoo promowanej... zwierzęcymi penisami. Zdaniem internautów, do wpadek można również zaliczyć post ze zdjęciem smogu, które administrator fanpage'a Łódź podpisał "Mglisty poranek dał nam niebiańskie widoki" [ZOBACZ TEN POST]. Wówczas głos zabrali m.in. oburzeni aktywiści.