15-letni Wojtek, uczeń I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, zginął tragicznie w ostatni dzień minionego roku. Nastolatek zmarł po upadku z dużej wysokości. Najprawdopodobniej targnął się na swoje życie, ponieważ był nękany przez rówieśników. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
- Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 31.12.2024 r. w Piotrkowie Trybunalskim, zgonu małoletniego do którego doszło na skutek upadku z wysokości. W sprawie dopuszczono dowód z sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności oraz przyczyn zdarzenia. Postępowaniem objęto sprawdzenie informacji czy małoletni był nękany przez osoby trzecie - czytamy w komunikacie piotrkowskiej prokuratury okręgowej.
W niedzielę, 9 lutego ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie marsz ku pamięci tragicznie zmarłego Wojtka, będący równocześnie marszem przeciwko przemocy, agresji i bierności w szkołach. Początek marszu o godz. 14.00.
- Spod urzędu miasta (pasaż Karola Rudowskiego 10), wyruszymy ulicami Piotrkowa prosto do I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, a tam zapalimy znicze. Jeśli możesz zabierz ze sobą transparent. Pokażmy że potrafimy się zjednoczyć kolejny raz! - czytamy w opisie wydarzenia.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Strona internetowa pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Zabił babcię, bo kazała mu ściszyć laptopa
