Ulica Pomarańczowa

i

Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl Ulica Pomarańczowa

Ulice Łodzi mogą być trwalsze i... kolorowe. Łódzki wynalazca stworzył specjalną nawierzchnię [AUDIO]

2016-03-19 22:05

Łódzki wynalazca stworzył specjalną nawierzchnię, dzięki której ulice i chodniki mogłyby być trwalsze i w dodatku... kolorowe. Co Wy na to?

Nowy wynalazek łódzkiego naukowca jest niezwykły pod wieloma względami. Stworzona przez Arkadiusza Brzeskiego nawierzchnia jest nie tylko ekologiczna, ale także niezwykle trwała i... kolorowa. - Mogą z tego powstać chodniki, deptaki i całkiem nowy wygląd powierzchni. Możemy poczuć się jak nad morzem - przestrzenie zamiast być czarne, mogą być w dowolnym kolorze - opowiada o swoim wynalazku Arkadiusz Brzeski.

Zobacz też: Pomnik rodziny jednorożców czy podniebna platforma ze Star Treka? Takie projekty wpłynęły do budżetu obywatelskiego

Nawierzchnia stworzona jest z plastikowych odpadów i piasku, powstaje po podgrzaniu plastiku do postaci płynnej i dosypaniu piasku. Jak mówi wynalazca, zaletą jest także to, że nie pęka zimą, nie chłonie wody, jest także porowata, dzięki czemu nie ślizga się nawet przy ujemnych temperaturach. Zaletą - jak wskazuje - jest także niski koszt utrzymania.

Obecnie nawierzchnia przechodzi testy i certyfikacje. Jak mówi Arkadiusz Brzeski, wiele wskazuje na to, że będzie jej można użyć nawet jako pas startowy dla samolotów.

Więcej o wynalazku w materiale Natalii Wolniewicz, posłuchajcie:

Co sądzicie o takiej kolorowej nawierzchni w mieście? PISZCIE!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany