Utrudnienia na A2 w kierunku Poznania! Ograniczenia ruchu na węźle Zgierz

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. markusspiske /zdjęcie ilustracyjne

Utrudnienia na A2 w kierunku Poznania! Ograniczenia ruchu na węźle Zgierz

2022-06-27 8:03

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku (27 czerwca) utrudnienia na autostradzie A2 w stronę Poznania, w okolicach węzła Zgierz (Łódzkie). To w związku z kolejnym etapem remontu nawierzchni. Zakończyły się natomiast prace na węźle Stryków.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, po zakończeniu remontu nawierzchni na A2 na jezdni południowej (w kierunku Warszawy), w poniedziałek (27.06) drogowcy rozpoczną naprawę jezdni północnej (w kierunku Poznania). Prace będą prowadzone na 4-kilometrowym odcinku na wysokości węzła Zgierz (od 347. km do 351. km). Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni w stronę Warszawy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na S8 szarpał kobietę. Kiedy usłyszał policję, schował się w krzaki. Finał zaskakuje

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

"Zamknięcie jezdni północnej wymusi też ograniczenia ruchu na węźle Zgierz. Możliwy będzie przejazd z Łodzi w kierunku Warszawy i z Poznania w stronę Łodzi. Nie będzie możliwości przejazdu z Warszawy w kierunku Łodzi i z Łodzi w stronę Poznania. Kierowcy będą mogli jednak skorzystać z dwóch sąsiednich węzłów: Emilia (A2/DK91) lub Stryków (A2/DK14)" – zapewnił rzecznik.

Ten etap prac ma się zakończyć w drugiej połowie lipca, a następnie prace będą kontynuowane na kolejnym odcinku północnej jezdni w kierunku wschodnim.

ZOBACZ: Łódź. Utrudnienia na Dąbrowskiego! Rusza remont

W sobotę przywrócony został ruch na całym węźle Stryków. Kierowcy mogą korzystać ze wszystkich kierunków jazdy. W ciągu nadchodzącego tygodnia zakończą się też prace na 3,5 kilometrowym odcinku południowej jezdni między węzłem Zgierz i Punktem Poboru Opłat (od 355. km do 358. km).

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?