Uwaga kierowcy! Utrudnienia na budowanej S14 w okolicy węzła Retkinia

i

Autor: GM /archiwum SE /zdjęcie ilustracyjne

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na budowanej S14 w okolicy węzła Retkinia

2021-08-28 9:03

Kierowcy jadący przez tzw. rondo ósemkowe na łódzkiej Retkini muszą być przygotowani na utrudnienia. Na sobotę i niedzielę zaplanowano prace na budowanej drodze ekspresowej S14 w okolicach węzła Łódź-Retkinia.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, w weekend wykonawca zamierza zakończyć prace na tzw. rondzie ósemkowym, u zbiegu ulic Sanitariuszek i Maratońskiej w Łodzi. - Będą one polegały na ułożeniu ostatniej, wierzchniej warstwy bitumicznej, tzw. ścieralnej. Z tego powodu na skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy" – przekazał PAP rzecznik łódzkiej GDDKiA Maciej Zalewski. Ruchem w tym miejscu kierować będą pracownicy budowy. Zalewski wyjaśnił, że zależnie od potrzeb jazda na budowanym odcinku będzie się odbywała się w trzech etapach: od strony miasta, w kierunku Konstantynowa Łódzkiego i Pabianic, z kierunku Konstantynowa w stronę Łodzi i Pabianic i z Pabianic do Konstantynowa i Łodzi.

Młoda kobieta WTARGNĘŁA na przejście dla pieszych

Aby zminimalizować uciążliwość utrudnień na rondzie, prace zaplanowano na sobotę (28.08) i niedzielę (29.08) w godzinach 6.00-21.00. Mimo to drogowcy radzą, aby kierowcy w miarę możliwości wybierali trasę, która pozwoli ominąć skrzyżowanie Sanitariuszek-Maratońska.

Zastrzegają też, że prace przy układaniu masy bitumicznej wymagają absolutnie bezdeszczowej aury, zatem w razie załamania pogody czas prowadzenia robót może się wydłużyć.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany