MPK Łódź: od września zmiany w komunikacji miejskiej!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

MPK Łódź: od września zmiany w komunikacji miejskiej!

2021-08-31 9:31

Od września w łódzkiej komunikacji miejskiej należy spodziewać się zmian. Jak będą kursować tramwaje i autobusy? Oto szczegółowe informacje.

Już od 1 września 2021 r., w rozkładach jazdy i trasach łódzkich autobusów i tramwajów, pojawi się kilka zmian, w tym między innymi otwarta dla ruchu zostanie ul. Kotoniarska na Młynku. Zakończą się prace kanalizacyjne na ul. Legionów i wrócą na swoją trasę tramwaje. Zmieni się obsługa komunikacyjna Rudy Pabianickiej. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii 7, 12, 18, 57 i Z1. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące każdej linii, której dotyczą zmiany.

Linia 5 wznowi kursowanie na trasie: KAROLEW (w weekendy z Retkini) – Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW. Zakończone zostaną prace kanalizacyjne na ul. Legionów.

Linia 15 kursować będzie od 1 września do połowy września na trasie: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – działki, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW. W połowie września zakończą się prace na skrzyżowaniu Politechniki / Obywatelska i tym samym wróci linia 15 na swoją trasę na Kurczaki.

ZOBACZ TEŻ: Koncert Roksany Węgiel w Łodzi. W Manufakturze zorganizowano dla fanów 400 miejsc

Linia 50 tymczasowo kursować będzie w dwóch wariantach B i C do Rzgowa. W zastępstwie linii 50A kursować będzie po ul. Pabianickiej i Rudzkiej linia 68.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 27.08

Linia 53D. Uruchomione zostaną kursy szkolne realizujące podjazd do przystanku Janosika – Wyżynna.

Linia 55 pozostanie w dwóch wariantach i w weekendy kursować będzie na Młynek.

Linia 63 zmieni swoją trasę ze względu na prace kanalizacyjne na ul. Pokładowej. Kursować będzie na trasie: DW. ŁÓDŹ CHOJNY - ..., 3 Maja, Pabianicka, Prądzyńskiego, ... - PIASTÓW KURAK PIASTÓW KURAK - ..., Prądzyńskiego, Pabianicka (zawróci na skrzyżowaniu z Dubois), 3 Maja, ... - DW. ŁÓDŹ CHOJNY

Linia 68 zmieni swoją stałą trasę i kursować będzie z Retkini na plac Niepodległości przez ul. Mierzejową, gdzie dzięki przebudowie drogi uruchomiona zostanie komunikacja miejska. Nowa trasa linii 68:

PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Pabianicka, Rudzka, Farna, Konna, Mierzejowa, Pabianicka, Chocianowicka, Łaskowice, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA

RETKINIA - Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka (zawrotka na rondzie Pietrzaka), Mierzejowa, Konna, Farna, Rudzka, Pabianicka, Rzgowska - PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Linie 69A i 69B wspólnie kursować będą co 10 minut w godz. 5:30-8:30 i 13:30-17:30. W połowie września zakończą się prace na skrzyżowaniu Politechniki / Obywatelska i autobusy wrócą na swoją trasę w tym rejonie.

Linia 70 kursować będzie co 10 minut w godz. 6:00-18:00.

Linia 71A i 71B wróci na swoją stałą trasę przez ul. Śląską i Kotoniarską. Nie będzie kursowała linia Z71. 1 września otwarta dla ruchu zostanie ul. Kotoniarska na Młynku.

Linia 74C wróci na trasę z placu Niepodległości do Skłodowskiej-Curie w związku z przywróceniem tramwajów na ul. Legionów. Kursować będzie na trasie:

PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, al. Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej Curie – SKŁODOWSKIEJ CURIE GDAŃSKA

SKŁODOWSKIEJ CURIE GDAŃSKA – Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Pabianicka – PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Wraz z zakończeniem prac na skrzyżowaniu Politechniki / Obywatelska wariant zostanie zawieszony.

Linia 80 pozostanie w dwóch wariantach i kursować będzie przez Zdrowie.

Linia 81 kursować będzie co 10 minut w godz. 5:30-8:30 i 13:30-17:30.

Linia 84A. Uruchomione zostaną kursy szkolne przez ul. Wersalską.

Linia 85 kursować będzie w dni robocze co 40 minut, a w weekendy pozostanie z częstotliwością 20 minutową.

Linia 86B wróci na trasę z Retkini do placu Barlickiego w związku z przywróceniem tramwajów na ul. Legionów. Kursować będzie na trasie: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Łąkowa, 28. Pułku Strzelców Kaniowskich, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Gdańska, Zielona – PL. BARLICKIEGO

PL. BARLICKIEGO – Zielona, Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIGO

Linia 92B realizująca podjazd do zakładów pracy przy ul. Jędrzejowskiej zatrzymywać się będzie na dodatkowym przystanku Compal. Przystanek zostanie zlokalizowany na drodze dojazdowej poprzecznej do ul. Jędrzejowskiej przy wyjeździe z kompleksu BSH. Ponadto zmianie ulegnie nazwa przystanków Jędrzejowska – Whirlpool na Jędrzejowska - Dw. Łódź Olechów Wiadukt.

Linia 96. Kursować będzie jak wcześniej w dwóch wariantach A i B w dni robocze, natomiast w weekendy w jednym wariancie C. Linia 96A kursować będzie z Teofilowa na Janów przez Piłsudskiego i Widzewską. Linia 96B kursować będzie z Teofilowa do pętli Widzew Stadion przez Rydza-Śmigłego, Przybyszewskiego i Niciarnianą. Linia 96C kursować będzie z Teofilowa na Janów przez Rydza-Śmigłego, Przybyszewskiego, Niciarnianą, Piłsudskiego, Widzewską ponownie do Przybyszewskiego. W dni robocze linie 96A i 96B będą kursować na wspólnym odcinku co 7,5 minuty.

Linia Z41 zmieni swoją trasę w Pabianicach w związku z zamknięciem ul. Zamkowej. Kursować będzie na trasie:

PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Pabianicka, Chocianowice-IKEA - Ksawerów: Łódzka, Łaska - Pabianice: Warszawska, Sikorskiego, Partyzancka, Konstantynowska, Warszawska, Zamkowa, św. Jana, Partyzancka, Staszewskiego, Zamkowa, Łaska, WIEJSKA / ŁASKA (Pabianice)

WIEJSKA / ŁASKA (Pabianice) - Wiejska, Moniuszki, Szarych Szeregów, Łaska, Zamkowa, Staszewskiego. Partvzancka, św. Jana, Zamkowa, Warszawska, Konstantynowska, Partyzancka, Sikorskiego, Warszawska - Ksawerów: Łaska, Łódzka -Łódź: Pabianicka - PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany