UWAGA na nowy sposób oszustów! Klienci Manufaktury załatwieni KŁÓDKAMI! Policja ostrzega!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. fill

UWAGA na nowy sposób oszustów! Klienci Manufaktury "załatwieni" KŁÓDKAMI! Policja ostrzega!

2020-12-15 13:14

Oszuści znaleźli sobie nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Ostatnio można się z nim spotkać zwłaszcza pod galeriami handlowymi. Internauci ostrzegają się w mediach społecznościowych. Jeden z nich opisał, co spotkało go pod łódzką Manufakturą. Policja potwierdza, że kłódki na samochodach to w ostatnim czasie spory problem.

Zakładają kłódki na klamki samochodów: "Zapłać a podam Ci kod"

W poniedziałek na jednym z łódzkich fanpage'y motoryzacyjnych internauta umieścił informację ze zdjęciem, na którym widać było kłódkę na klamce samochodu i list od oszusta, który ją założył. Szybko można się było domyślić, że chodzi o wyłudzenie pieniędzy. W liście można było przeczytać, że oszust oferuje podanie kodu otwierającego kłódkę za przelanie blikiem kilkuset złotych. Jak ostrzegał mężczyzna, "akcja" oszustów miała miejsce na parkingu pod łódzką Manufakturą.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na Zgierskiej w Łodzi: 23-letni sprawca porzucił auto Z RANNYM KOLEGĄ! W drugim aucie poszkodowana KOBIETA Z DZIECKIEM [FOTO]

Łódź: Kłódka na klamce auta - nowy sposób oszustów pod galeriami

Proceder ten potwierdza łódzka policja. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, oszuści wybierają zwłaszcza parkingi na terenie galerii handlowych. - Jest to kolejny sposób na wyłudzenie naszych pieniędzy. W okresie przedświątecznym różnej maści oszuści, naciągacze, liczą, że zaangażowani w przedświąteczne przygotowania będziemy mniej czujni. Zachowajmy ostrożność. Nie dajmy się zmanipulować, nie ulegajmy sugestiom. Nie działajmy impulsywnie i bez zastanowienia - apelują służby.

Jeśli przytrafi nam się podobna sytuacja, najlepiej skontaktować się z policją.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Sąd w Łodzi skazał go na więzienie, bo pomylił osoby?

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?