ŁÓDŹ: Wypadek Zgierska/Kaniaziewicza: 23-letni sprawca porzucił auto z rannym kolegą! W drugim aucie poszkodowana KOBIETA Z DZIECKIEM

i

Autor: Policja /KWP Łódź

ŁÓDŹ: Wypadek Zgierska/Kniaziewicza: 23-letni sprawca porzucił auto Z RANNYM KOLEGĄ! W drugim aucie poszkodowana KOBIETA Z DZIECKIEM [FOTO]

2020-12-14 13:01

Wypadek na skrzyżowaniu Zgierskiej i Kniaziewicza w Łodzi miał miejsce 13.12.2020 r. (niedziela). 23-letni sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając auto i siedzącego w nim rannego pasażera. W samochodzie, z którym się zderzył podróżowały 3 osoby, w tym kobieta z dzieckiem. Jak się wkróce okazało, 23-latek w chwili wypadku był nietrzeźwy.

Wypadek na skrzyżowaniu Zgierskiej i Kniaziewicza miał miejsce 13 grudnia 2020 roku około godziny 8.30. Na miejsce wysłany został patrol łódzkiej drogówki. - Policjanci w rozmowie z uczestnikami i świadkami ustalili, że kierujący oplem, jadąc ulicą Kniaziewicza, na skrzyżowaniu z ulicą Zgierską nie zastosował się do znaku nakazującego skręt w prawo i pojechał na wprost, doprowadzając tym samym do zderzenia z prawidłowo jadącą mazdą. Po zdarzeniu sprawca wypadku uciekł pieszo, porzucając samochód. W maździe oprócz 27-letniego kierującego podróżowała 29-letnia pasażerka i roczne dziecko. Kobieta z obrażeniami klatki piersiowej trafiła do szpitala. Tam też został przewieziony 20-leni pasażer opla - podaje policja.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia, oraz pasażera mazdy, którzy dokładnie opisali wygląd kierującego. Szukając uciekiniera mundurowi ustalili najpierw jego miejsce pracy, a później miejsce pobytu dokąd niezwłocznie pojechali.

CZYTAJ TEŻ: PRZEZ ZALEDWIE KILKA DNI 8 sprawców z nakazem opuszczenia mieszkania! Tak działa w Łódzkiem USTAWA ANTYPRZEMOCOWA!

- 23-letni obcokrajowiec nie był zachwycony wizytą stróżów prawa, zwlekał z otworzeniem drzwi. Nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego zbiegł z miejsca zdarzenia. Powiedział tylko, że się przestraszył i że nie potrafi mówić po polsku. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie w tym stanie wypadku drogowego, oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji oraz Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Wjechał pod koła wozu strażackiego! Centymetry od tragedii

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?