Wypadek w m. Emilia pod Zgierzem: pieszy nie zastosował się do przepisów. FINAŁ OKAZAŁ SIĘ TRAGICZNY

i

Autor: Policja

Wypadek w m. Emilia pod Zgierzem: pieszy nie zastosował się do przepisów. FINAŁ OKAZAŁ SIĘ TRAGICZNY

2020-12-14 7:53

Wypadek w miejscowości Emilia pod Zgierzem miał miejsce 12.12.2020 r. (sobota). Na drodze K-91 doszło do śmiertelnego potrącenia. W wypadku zginął 68-letni pieszy. Ze wstępnych informacji policji wynika, że nie zastosował się do przepisów i był kompletnie niewidoczny. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Wypadek na na drodze K-91 w m. Emilia miał miejsce o godz. 16:30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego kierujący oplem vectra, na nieoświetlonym odcinku drogi, potrącił ubranego na ciemno mężczyznę, który szedł jezdnią w tym samym kierunku.

CZYTAJ TEŻ: PRZEZ ZALEDWIE KILKA DNI 8 sprawców z nakazem opuszczenia mieszkania! Tak działa w Łódzkiem USTAWA ANTYPRZEMOCOWA!

Jak podaje policja, pieszy, 68-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Na skutek odniesionych obrażeń, pomimo udzielenia pomocy, 68-latek zmarł. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia przy udziale prokuratora i zabezpieczyli ślady. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze ze zgierskiej komendy powiatowej.

- To kolejny smutny przykład ludzkiej niefrasobliwości. Pieszy ubrany na ciemno bez odblasków jest niewidoczny dla kierowców pojazdów. Idąc niewłaściwą stroną jezdni on również nie widzi nadjeżdżających samochodów. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia, które zazwyczaj kończy się tragicznie dla niechronionego użytkownika drogi - przestrzega policja i apeluje o noszenie odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają.

Naga kobieta na ulicach Świnoujścia

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.