ŁÓDŹ: WSZEDŁ ZA NIĄ DO KLATKI i napadł pod drzwiami mieszkania! ZGROZA!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

ŁÓDŹ: WSZEDŁ ZA NIĄ DO KLATKI i napadł pod drzwiami mieszkania! ZGROZA!

2020-12-11 12:10

Mieszkanka łódzkiego Teofilowa została napadnięta i okradziona pod drzwiami swojego mieszkania. Sprawca wszedł za kobietą do klatki. Zaangażowanie i znajomość środowiska przestępczego kryminalnych pozwoliła wytypować i zatrzymać 29-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna usłyszy zarzut rozboju w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia.

Do napadu doszło 31 sierpnia w jednym z bloków na ul. Traktorowej na łódzkim Teofilowie. Zaatakowana i okradziona została starsza kobieta. Według relacji seniorki, około godziny 17.00 kobieta wracała z zakupów oraz banku, gdzie wypłaciła swoją emeryturę. Wchodząc do klatki zauważyła młodego mężczyznę, który wszedł za nią. Gdy seniorka otwierała drzwi od swojego mieszkania, młody człowiek zbiegł z wyższego piętra i próbował wyrwać jej torbę.

- Nie chcąc oddać torebki, odważna seniorka zaczęła szarpać się z napastnikiem. Mężczyzna w nierównej walce odepchnął 80-latkę na ścianę, po czym zerwał jej łańcuszek z szyi oraz zabrał torbę. Łańcuszek wpadł za bluzkę, a w ręku napastnika zostały medaliki. Starsza kobieta dokładnie opisała policjantom wygląd sprawcy i dodała, że w skradzionej torebce znajdowały się dokumenty, zakupy oraz 1.000 złotych. Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Skupili się na przeanalizowaniu drogi, która pokonała pokrzywdzona od momentu wyjścia z banku. Istniało duże prawdopodobieństwo, że sprawca szedł za nią cała drogę. Zabezpieczono monitoring zarówno z komunikacji miejskiej, sklepów, jak i okolicznych posesji. Na trop mężczyzny kryminalni wpadli dzięki dobrej znajomości środowiska przestępczego - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: Efekty ustawy antyprzemocowej w Łódzkiem: PRZEZ ZALEDWIE KILKA DNI 8 sprawców z nakazem opuszczenia mieszkania! JAK TO DZIAŁA?

Okazało się, że podejrzany był w przeszłości wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Stróże prawa ustalili, gdzie mógł przebywać. 8 grudnia 2020 roku policjanci pojechali na ulicę Pabianicką. Na miejscu zlokalizowali zaparkowany samochód należący do wytypowanego sprawcy.

Bulwersująca kradzież wyjaśniona! Są zatrzymani

- Po krótkiej obserwacji kryminalni zauważyli idącego wzdłuż bloku mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby podejrzanej. Na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany - opisuje policja.

29-letni łodzianin został przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie za rozbój w warunkach tak zwanej recydywy. W tej sytuacji grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Nasi Partnerzy polecają