Uwaga na wzmożone kontrole policji na drogach Łodzi i województwa!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Uwaga na wzmożone kontrole policji na drogach Łodzi i województwa!

2021-06-01 14:26

Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca 2021 roku, na drogach województwa łódzkiego wzmożone kontrole policyjne. Kierowcy, spodziewajcie się większej liczby patroli oraz kaskadowego pomiaru prędkości. Na drogi wyjadą patrole w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach. Miejcie się na baczności, mogą posypać się mandaty.

Już od środy (2 czerwca) na drogach województwa łódzkiego trwać będą policyjne działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Policjanci biorący w nich udział, będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku. Policja zwracać będzie szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości; funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

Spacerował ulicami miasta ze znakiem drogowym

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

Nowe przepisy ruchu drogowego od 1 czerwca 2021 r.

Jak zapowiedziała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, w sposób szczególny policjanci będą się przyglądać m.in. jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca br. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię.