W listopadzie odsłonięcie nowych gwiazd na Piotrkowskiej! Kto zawita do Łodzi?

i

Autor: UMŁ /archiwum

Łódź. Aleja Gwiazd na Piotrkowskiej z nowymi nazwiskami. Wiemy, kto odsłoni swoją gwiazdę!

2021-11-12 9:19

W listopadzie, w Alei Gwiazd na Piotrkowskiej, pojawią się nowe nazwiska. Wkrótce do Łodzi zawitają osobistości ze świata filmu. W obu przypadkach łodzianie mogą liczyć również na spotkania z nimi, które odbędą się po uroczystości odsłonięcia gwiazd.

Jako pierwszy do Łodzi zawita znany polski aktor Andrzej Chyra. Artysta odsłoni gwiazdę 18 listopada, o godz. 13, przy ul. Piotrkowskiej 71. Po uroczystości odbędzie się spotkanie z aktorem w klubie 77.

Andrzej Chyra to wybitny polski aktor filmowy i teatralny. Widzom znany jest m.in. dzięki rolom w „Przedwiośniu” Filipa Bajona, „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego, „Zmruż oczy” Andrzeja Jakimowskiego, „W imię...” i "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej, „Katyń” Andrzeja Wajdy oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i "Siedem uczuć" Marka Koterskiego. Dwukrotnie - za role w "Długu" Krzysztofa Krauzego i "Komorniku" Feliksa Falka - nagrodzono go Polską Nagrodą Filmową Orzeł.

Konwój Niepodległościowy w Łodzi!

Gwiazda Andrzeja Żuławskiego w Łódzkiej Alei Gwiazd

Gwiazda Andrzeja Żuławskiego odsłonięta zostanie z koeli 24 listopada, o godz. 13, przy ul. Piotrkowskiej 80. Spotkanie wspominkowe poświęcone twórczości reżysera zaplanowano na godz. 13.30 w klubie 77.

Andrzej Żuławski to wybitny polski reżyser i scenarzysta, którego filmy na stałe zapisały się w historii kina polskiego i francuskiego. Spod jego ręki wyszły takie filmy jak "Szamanka", "Moje noce są piękniejsze niż wasze dni", "Opętanie", "Diabeł" i "Najważniejsze to kochać".

Przypomnijmy, że ostatnio swoją gwiazdę na ulicy Piotrkowskiej odsłoniła aktorka Agata Kulesza.

Sonda
Którą gwiazdę lubicie najbardziej?