W Łodzi i regionie trwa organizacja punktów szczepień masowych. Jak będą działać?

Koronawirus. Szczepienia nauczycieli. Bardzo ważna zapowiedź Czarnka
Autor: Shutterstock

Jak podaje pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień, w regionie łódzkim ma powstać minimum 48 punktów szczepień masowych, w każdym powiecie co najmniej dwa. Jak dodaje, zgłoszeń jest więcej. Za dwa tygodnie ma się rozpocząć ich uruchamianie. Najpierw muszą przejść weryfikację.

Jak podaje PAP, nowe punkty szczepień masowych w województwie łódzkim mają być uruchamiane od 19 do 25 kwietnia. Organizują je samorządy. "W każdym powiecie powstaną co najmniej dwa punkty szczepień masowych. W sumie w regionie ma być ich przynajmniej 48, ale zgłoszeń jest więcej" – poinformowała pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak. Jak dodaje, zgłoszenia są jeszcze przyjmowane. Trwa również weryfikacja punktów pod kątem ich możliwości.

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?

Według założeń, w punktach w miastach do 50 tysięcy mieszkańców ma być wykonywanych 200 zabiegów dziennie. W ośrodkach, gdzie mieszka ponad 50 tys. osób obsługa punktów ma szczepić dziennie przynajmniej pół tysiąca pacjentów.

ZOBACZ TEŻ: JAKI BYŁ Krzysztof Krawczyk NA CO DZIEŃ? W podłódzkich Grotnikach ceniono go za WIELE WIĘCEJ NIŻ MUZYKĘ! [WSPOMNIENIA]

Do tej pory, w regionie łódzkim, przeciw COVID-19 zaszczepiono 438 tysięcy osób, z czego drugą dawką prawie 142 tysięcy osób. Liczba wszystkich zaszczepionych w Polsce zbliża się do 6,7 mln.