W Łodzi otworzył się pierwszy w Polsce Bitshopu, w którym za gotówkę można kupić wirtualną walutę

i

Autor: Patrycja Szynter/Radio ESKA W Łodzi otworzył się pierwszy w Polsce Bitshopu, w którym za gotówkę można kupić wirtualną walutę

W Łodzi powstał pierwszy w Polsce Bitshop, czyli sklep z bitcoinami - wirtualną walutą [AUDIO]

2016-03-23 10:46

Bitcoin na całym świecie zyskuje coraz większą popularność. W Łodzi otworzył się pierwszy w Polsce Bitshop - sklep, w którym za gotówkę można kupić wirtualną walutę.

Bitcoin na całym świecie zyskuje coraz większą popularność. To waluta niezależna od światowych instytucji czy banków centralnych, którą można spieniężyć i zapłacić na przykład rachunki. W Łodzi otworzył się pierwszy w Polsce Bitshopu, w którym za gotówkę można kupić wirtualną walutę, a także poznać sposób funkcjonowania wirtualnej giełdy.

Zobacz też: Świńska grypa w szpitalu Kopernika w Łodzi. W placówce wprowadzono specjalne procedury

- O bitcoinach najprościej jest pomyśleć jak o elektronicznej walucie, elektronicznej gotówce. To są takie pieniądze, które są pozbawione odgórnego emitenta, czyli nie ma żadnej instytucji nadrzędnej, która tymi naszymi środkami dysponuje. Jest to obieg pozabankowy, a o cenie bitcona decyduje wyłącznie popyt i podaż, a nie wszelkiego rodzaju instrumenty finansowe - tłumaczy Filip Godecki z Bitshopu.

Więcej o nowo otwartym Bitshopie w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Bitcoin brzmi kosmicznie? To wcale nie takie trudne

Nie trzeba być specjalistą, aby korzystać z tego systemu. - To jest trochę tak jak ze standardowym systemem pieniądza bankowego. Myślę, że mało kto dokładnie wie, jak działają przelewy, sesje elixir, natomiast do używania wiedza jest niepotrzebna. To jest prosty program na telefonie i komputerze - mówi Filip Godecki.

Dodajmy, że system waluty bitcoin jest w pełni legalny i wyłączony z podatku VAT. Pozwala przesyłać wirtualne pieniądze w dowolne miejsce na świecie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany