W Łodzi powstaje największy w Polsce mural... z Wiedźminem!

i

Autor: fot. UMŁ/ pixabay.com, CC0 fot. KulturNeustadt

W Łodzi powstanie największy w Polsce mural... z Wiedźminem! Gdzie?

2021-09-10 8:52

Przez weekend rozstawiane będą rusztowania, a w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace. W Łodzi powstanie największy w Polsce mural, a jego bohaterem będzie... Wiedźmin.

Mural z Wiedźminem powstanie na trzech ogromnych ścianach łódzkiego Manhattanu, przy Piotrkowskiej 182. Będzie to największe w Polsce tego typu malowidło. Jego powierzchnia to 2000 metrów kwadratowych (wysokość: 78 metrów/26 kondygnacji). Jak zapowiada łódzki magistrat, projekt muralu będzie trzymany w tajemnicy do samego końca. "Kiedy gigantyczna praca zostanie już odsłonięta, nieco zaznajomieni z klasyką malarstwa widzowie z pewnością dostrzegą w nim inspirację „Wędrowcem nad morzem mgły” Caspara Davida Friedriecha" - zdradza magistrat.

Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina

Ustawianie rusztowań będzie trwało kilka dni. Szacuje się, że artyści przystąpią do pracy w przyszłym tygodniu. Prace nad muralem mają zająć około miesiąca, a ostateczny efekt zobaczymy w październiku. Jeśli pogoda dopisze, to odsłonięcie zbiegnie się w czasie z 32. edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Sonda
Podoba Ci się pomysł stworzenia muralu z Wiedźminem?