Łódź uruchomiła właśnie, jako pierwsze miasto w Polsce, system płatności, który umożliwia kupno biletu MPK za pośrednictwem telefonu komórkowego

i

Autor: MPK Łódź Łódź uruchomiła właśnie, jako pierwsze miasto w Polsce, system płatności, który umożliwia kupno biletu MPK za pośrednictwem telefonu komórkowego

W łódzkim MPK za bilet można zapłacić telefonem! Łódź pierwszym miastem, które daje taką możliwość [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!]

2016-07-13 12:08

Łódź została pierwszym w Polsce miastem, w którym, przy pomocy systemu płatności BLIK, pasażerowie komunikacji miejskiej zakupią bilety w biletomatach mobilnych i stacjonarnych. SPRAWDŹ, o co w tym chodzi!

Łódź uruchomiła właśnie, jako pierwsze miasto w Polsce, system płatności, który umożliwia kupno biletu MPK za pośrednictwem telefonu komórkowego - płacąc bezpośrednio ze swojego konta bankowego. Nowe rozwiązanie przyda się zwłaszcza tym, którzy zamienili karty płatnicze na aplikacje i do płatności używają jedynie telefonów. Dzięki systemowi BLIK zakup biletu będzie jeszcze prostszy na przykład dla osób, które przyjeżdżają do Łodzi.

Zobacz też: Co wkurza łodzian w jeżdżeniu MPK? ZOBACZCIE TOP 10 irytujących sytuacji. Zgodzicie się?

Jak zapłacić za bilet telefonem?

Jak zapewnia MPK Łódź, kupowanie biletu za pośrednictwem BLOIKA jest bardzo proste. Co należy zrobić? Przede wszystkim musimy mieć zainstalowaną aplikację mobilną banku. System generuje nam kod, który wpisujemy na ekranie biletomatu. Transakcję potwierdzamy na swoim smartfonie. Kod ważny jedynie 2 minuty gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo.

Pasażerowie mają do dyspozycji ponad 135 punktów sprzedaży tradycyjnej, sklep internetowy, biletomaty mobilne we wszystkich tramwajach i autobusach, 5 operatorów umożliwiających zakup biletów poprzez telefon komórkowy oraz, póki co, 16 biletomatów stacjonarnych, których liczba zwiększy się wraz z oddaniem do użytku Dworca Łódź-Fabryczna oraz Nowego Centrum Łodzi.

Na biletomatach są już naklejki informujące o możliwości zakupu biletu przez komórkę, na monitorach wyświetlają się komunikaty.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Nelli Krysztofowicz, posłuchajcie:

Co to jest BLIK?

Z systemu płatności mobilnych BLIK może korzystać obecnie ponad 2 miliony użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano nim ponad 3 miliony transakcji. BLIKIEM można płacić w 148 tysiącach terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych oraz w większości sklepów internetowych za pośrednictwem większości polskich agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: eService, Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayTel czy First Data. Ale BLIK to także bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet, Planet Cash oraz PayTel) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).