WARSZAWIAK chciał okraść staruszkę z KUTNA

i

Autor: KPP Kutno

WARSZAWIAK chciał okraść staruszkę z KUTNA. Nie wiedział z kim zadarł. Wykiwała go 83-latka

2020-10-02 18:03

Oj, nie będzie miło wspominał wizyty w Kutnie pewien 32-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna chciał pozbawić wszystkich oszczędności 83-letnią kobietę, ale ta sprawiła, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Gdyby warszawiak zdawał sobie sprawę z kim zadziera, pewnie nie wykonałby tego telefonu. A tak, nieświadomie, zadzwonił do jednej z mieszkanek Kutna, przedstawił się, że jest policjantem i próbował wmówić kobiecie, że jej oszczędności w banku są zagrożone. Namawiał ją, żeby wypłaciła wszystkie oszczędności, a następnie przekazała mu, by je zabezpieczyć. 83-letnia kobieta wykazała się jednak nie lada sprytem.

- Mieszkanka Kutna odebrała telefon stacjonarny i od razu zorientowała się, że to, co słyszy, to próba wyłudzenia pieniędzy, dlatego równolegle współpracowała z policją, co doprowadziło do zatrzymania mężczyzny podczas próby odebrania pieniędzy – mówi Edyta Machnik z kutnowskiej policji. - 32-latek został osadzony w policyjnym areszcie – dodaje.

Oszust usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, a dziś (2.10) sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Policjanci podkreślają wzorową postawę starszej pani, która pomogła zatrzymać sprawcę. - Kobieta brała wcześniej udział w spotkaniach prowadzonych przez policjantów i wiedziała jak należy zachować się w takich sytuacjach – wyjaśnia Edyta Machnik.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Para staruszków wykiwała oszustów!