Straszna tragedia pod ŁĘCZYCĄ. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, ZABIŁ kobietę [FOTO]

2020-10-02 12:23

Do koszmarnego wypadku doszło dziś (2.10) przed południem w miejscowości Krężelewice pod Łęczycą (woj. łódzkie). Na drodze krajowej nr 91 w zderzeniu dwóch aut zginęła 62-letnia kobieta siedząca za kierownicą jednego z nich. Kierowca drugiego z pojazdów próbował wyprzedzić jej samochód w miejscu niedozwolonym. Po kraksie oba pojazdy wylądowały w rowie.

Dochodziła godzina 10. Drogą krajową nr 91 za Łęczycą w kierunku Gdańska jechał sznur samochodów. W pewnym momencie, na 305 kilometrze trasy, 72-letni kierowca peugeota postanowił wyprzedzić jadącego przed nim opla. Niestety swój manewr rozpoczął w miejscu niedozwolonym, przy podwójnej linii ciągłej zakazującej wyprzedzania.

- W momencie, kiedy 72-latek zjechał na przeciwległy pas jezdni, kierująca oplem 62-letnia kobieta próbowała skręcić w lewo, w boczną drogę – mówi „Super Expressowi” Mariusz Kowalski z policji w Łęczycy. - Niestety w tym momencie doszło do zderzenia obu samochodów.

Oba pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. W oplu zakleszczone były dwie kobiety – 62-latka i jej 40-letnia pasażerka. Obie zostały wydobyte z wraku przez strażaków przy użyciu ciężkiego sprzętu. Niestety obrażenia starszej z pań były na tyle poważne, że lekarz stwierdził jej zgon. 40-latka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Sprawca całego nieszczęścia – 72-letni kierowca peugeota był trzeźwy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Koszmarny wypadek pod Zgierzem. Kierowca spłonął w swoim aucie
Nasi Partnerzy polecają