Wezwał służby na pomoc, okazało się, że to był podstęp. Za to, co zrobił, stanie przed sądem

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mimzy /zdjęcie ilustracyjne

Nietypowe zdarzenie w Opocznie

Wezwał służby na pomoc, okazało się, że to był podstęp. Za to, co zrobił, stanie przed sądem

2022-11-08 14:39

Do nietypowej sytuacji doszło na terenie Opoczna (woj. łódzkie). Na numer alarmowy zadzwonił 60-letni mężczyzna, twierdząc, że ktoś w parku pilnie potrzebuje pomocy. Prawda okazała się zgoła inna. Teraz odpowie przed sądem.

Dyżurny opoczyńskiej komendy został poinformowany, że w jednym z parków na terenie miasta ma znajdować się mężczyzna, którego, życie i zdrowie może być zagrożone. "Funkcjonariusze wraz z powiadomionymi ratownikami medycznymi z opoczyńskiego szpitala, pilnie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali nietrzeźwego mężczyznę, który już na wstępie zaznaczył, że nic mu nie zagraża, a jedynie chce, aby policjanci porozmawiali z jego żoną, do której ma zakaz zbliżania. W trakcie interwencji 60-latek był wulgarny, agresywny zarówno wobec policjantów jak i ratowników medycznych" - podaje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Jak opisuje policjantka, mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń, dodatkowo wprowadził ich w błąd co do swojej tożsamości.

Za wszystkie wykroczenia jak i za bezzasadne wywołanie alarmu i blokowanie numeru alarmowego mężczyzna odpowie przed sądem. "Wykroczenia te zagrożone są karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny" - informuje Stępień.

Policja przypomina!

Nieuzasadnione wezwanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany