Zaniedbana ulica Legionów zyska blask

i

Autor: UMŁ /wizualizacje

Wielkie zmiany w centrum Łodzi! Zobacz wizualizacje

2021-09-01 12:49

Zaniedbana ulica Legionów zyska blask. Ciche torowisko, nowa jezdnia i chodniki oraz dużo zieleni - takie zmiany zajdą tam do 2023 roku. Jak zapowiada łódzki magistrat, ulica wreszcie przestanie być obiektem kpin i nerwów w drodze do pracy. Zobaczcie, jak będzie wyglądać po remoncie!

Remont ulicy Legionów śmiało można nazwać rewolucją. Jak zapowiada łódzki magistrat, ulica przestanie być obiektem kpin i powodem do nerwów w drodze do pracy. Łodzianie najchętniej omijaliby ten fragment Łodzi, ale nie zawsze się da. Jak zauważają sami mieszkańcy Legionów, ulica jest w tak opłakanym stanie, że wszyscy jeżdżą tu wolniutko, żeby nic nie urwać. Legionów przestanie być również planem zdjęciowym dla filmów wojennych. Przypomnijmy, w ostatnich dniach ulica była zamknięta i służyła jako plan filmowy do historycznej produkcji pt. "Pogrom 1905. Hańba i miłość".

Nie chcemy sortowni śmieci pod domem

Jeśli pogoda na to pozwoli, prace budowlane mają wystartować na początku 2022 roku i potrwać do końca 2023 r. W tym czasie ulica Legionów przejdzie totalną metamorfozę. Wymienione zostanie torowisko (na cichsze), poszerzone zostaną chodniki, a ruch na ulicy spowolniony. Nawierzchnia jezdni zostanie wyłożona kostką kamienną. Ulica zazieleni się - wykonawca posadzi drzewa, krzewy i byliny. Nasadzenia zostaną wyposażone w automatyczny system nawadniania. Nie zabraknie ławek, koszy i nowego oświetlenia.

- Prace będą etapowane, nie zamkniemy wszystkich trzech części ulicy w jednym momencie. Remont obejmie nie tylko to, co widzimy na powierzchni, ale też mnóstwo prac ziemnych. Zmodernizujemy kanalizację, sieć wodną, sieć gazową oraz zabezpieczymy sieć ciepła systemowego. Przebudowana zostanie także sieć elektryczna - zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...