Między Strykowem a Tuszynem trwają prace wykończeniowe

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Między Strykowem a Tuszynem trwają prace wykończeniowe

Wschodnia obwodnica Łodzi prawie gotowa [WIDEO]. ZOBACZ filmik z naszej dzisiejszej wizyty!

2016-04-18 19:30

Na 40-kilometrowym odcinku autostrady A1 - między Strykowem a Tuszynem trwają jeszcze prace wykończeniowe. Oficjalne oddanie do użytku na początku sierpnia, nieoficjalnie - możliwe, że jeszcze przed wakacjami.

Wschodnia obwodnica Łodzi jest już prawie gotowa. Na 40-kilometrowym odcinku autostrady A1 - między Strykowem a Tuszynem trwają prace wykończeniowe. Zgodnie z kontraktem, oddanie do użytku zaplanowane jest na początek sierpnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że całym odcinkiem pojedziemy jeszcze przed wakacjami - ocenia Maciej Zalewski  z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Prace są zaawansowane, mamy przekroczone harmonogramy. W mojej ocenie są realne szanse, aby cały odcinek między Strykowem a Tuszynem oddać do użytkowania wcześniej niż wynikałoby to z zapisów kontraktowych - mówi.

Taki widok zastaliśmy dziś rano:

Węzeł Tuszyn - Stryków  pozwoli wyprowadzić tiry z Łodzi. Ważny jest też z punktu widzenia krajowego transportu. - Jest to kluczowy fragment dla tranzytu północ-południe, czyli połączenie chociażby w przyszłości autostrady A4 - czyli mowa tu o autostradowym połączeniu Niemiec, Czech i Ukrainy, które w najbliższym czasie nastąpi, chociażby z portami trójmiejskimi - dodaje Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A1 między Tuszynem a Strykowem może skrócić łodzianom  przejazd nad morze nawet o godzinę. Łódzki odcinek autostrady A1 będzie bezpłatny co najmniej do końca 2018 roku.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają