Wypadek na Gojawiczyńskiej w Łodzi: Pijany 22-latek wybiegł przed autobus. Czworo pasażerów z obrażeniami [ZDJĘCIA]

2020-07-08 17:45 Emilia Białecka

Młody mężczyzna będący pod wpływem alkoholu, na ul. Gojawiczyńskiej w Łodzi, wyskoczył wprost przed autobus linii 69, z którego chwilę wcześniej wysiadł. Kierowca MPK Łódź, chcąc uniknąć potrącenia go, gwałtownie zahamował, przez co poszkodowanych zostało kilku pasażerów. Sprawę bada policja.

Do wypadku z udziałem autobusu MPK Łódź, który miał miejsce na ul. Gojawiczyńskiej, doszło dziś (8.07) około godz. 5:30. Z ustaleń poczynionych przez policjantów łódzkiej drogówki wynika, że 22-letni mężczyzna podróżował autobusem linii 69. Gdy wysiadł z autobusu na ul. Gojawiczyńskiej zauważył, że nadjeżdża drugi autobus, którym zamierzał dalej podróżować. W pospiechu wbiegł na przejście dla pieszych. W tym czasie autobus linii 69 ruszył już z przystanku i kontynuował jazdę w kierunku ul. Dąbrowskiego.

CZYTAJ TEŻ: Pędził ulicami miasta, próbując zgubić radiowóz. Poszedł prosto ZA KRATKI

Kolejny wypadek miejskiego autobusu. Wszystko nagrały kamery

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

45-letni kierowca autobusu MPK, widząc wbiegającego tuż przed maskę mężczyznę, chciał uniknąć jego potrącenia, więc gwałtownie zahamował, co z kolei spowodowało, że kilku pasażerów znajdujących się w pojeździe przewróciło się doznając obrażeń.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 4 osobom, z czego jedna trafiła do szpitala.

ZOBACZ: 31-latek, który spowodował wypadek na A1 i pasażer audi z ZARZUTAMI. Jak tłumaczyli ucieczkę?

Policjanci sprawdzili trzeźwość pieszego i kierowcy. Jak się okazało 22-letni pieszy miał 1,5 promila w organizmie. Kierowca autobusu był trzeźwy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.