Wyprzedzał na przejeździe kolejowym. Kierowca bmw z impetem wjechał w szlaban

i

Autor: shutterstock, Andrzej Zbraniecki/East News Zdj. ilustracyjne.

Niebezpieczne zdarzenie

Wyprzedzał na przejeździe kolejowym. Kierowca bmw z impetem wjechał w szlaban. Jest nagranie

2024-03-24 17:55

Niebezpieczne zdarzenie w Białej Pajęczańskiej (woj. łódzkie). Kierowca bmw z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, a swoją brawurową jazdę zakończył, wjeżdżając z impetem w szlaban. Auto wpadło do rowu i uszkodziło napęd rogatki. Film ze zdarzenia opublikowało PKP Polskie Linie Kolejowe.

Niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowym

Na filmie zamieszczonym w sobotę (23 marca) przez PKP PLK widać, jak na przejeździe kolejowym w Białej Pajęczańskiej, kierowca bmw z dużą prędkością wyprzedza inne pojazdy, a następnie wjeżdża w szlaban, wpada do rowu i uszkadza napęd rogatki. Do zdarzenia doszło 13 lutego 2024 r. Sprawą zajmuje się policja. Poniżej film opublikowany przez PKP PLK.

Wypadki na przejazdach kolejowych. Statystyki bezlitosne dla kierowców

PKP PLK poinformowało, że "uszkodzoną po zdarzeniu rogatkę trzeba było naprawić, co powodowało dalsze utrudnienia dla kierowców". Szlaban na przejeździe kolejowo-drogowym, na linii kolejowej nr 146 Częstochowa-Chorzew Siemkowice, został jednak naprawiony. Spółka przypomina, że statystyki wypadków na przejazdach kolejowych są bezlitosne dla kierowców. Aż 99 proc. tego typu zdarzeń dzieje się właśnie z winy kierowców.

Źródło: PKP PLK / RMF FM

Miał spalić mężczyznę na przystanku. Stał i patrzył na jego śmierć

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Dramat w metrze! Próbował wepchnąć parę pod pociąg