Sąd wydał wyrok

Zabił Roberta za złotówkę długu. „Niech życie mu zapłaci za śmierć mojego syna”

2022-11-04 9:26

Groził mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu, a już wkrótce będzie mógł wyjść na wolność. Tadeusz P. (32 l.) z Łodzi, który jednym ciosem w twarz pozbawił życia swojego znajomego, Roberta Z. (37 l.), usłyszał właśnie wyrok sądu. Mężczyzna spędzi za kratkami pięć lat. Do tragedii doszło z powodu długu w wysokości złotówki.

Pan Robert zmarł w szpitalu w kwietniu, cztery dni po pobiciu. W dniu, który przesądził o jego śmierci, między nim a jego kolegą doszło do sprzeczki. Jej powodem był dług w wysokości 1,20 zł, którego zwrotu za kupione piwo domagał się 37-latek. Obaj mieli wyjaśnić nieporozumienia na krańcówce autobusowej przy ul. Nowe Sady w Łodzi. Kiedy się tam spotkali, Tadeusz P. zaatakował swojego adwersarza i uderzył ręką w głowę. Cios był tak silny, że zamroczonego mężczyznę aż odrzuciło. Upadł, uderzając głową w betonowe płyty chodnika. Zdołał jeszcze wrócić do domu, gdzie stracił przytomność. Pogotowie zabrało go do szpitala. Tam - w wyniku rozległych obrażeń mózgu spowodowanych upadkiem zmarł.

Tadeusz P. został zatrzymany i usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Groziło mu za to nawet dożywocie. Sąd Okręgowy w Łodzi, wydając wyrok, zmienił jednak kwalifikację prawną czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Oskarżony zdaniem sądu nie chciał śmierci poszkodowanego. Uderzył go jednym ciosem, niezbyt silnym, nie spodziewał się, że doprowadzi on do zgonu – mówił sędzia Robert Świecki. – Dlatego należy przyjąć kwalifikację nieumyślnego spowodowania śmierci. Z drugiej strony sąd wymierzył maksymalną za to przestępstwo karę 5 lat więzienia, ponieważ oskarżony był już wielokrotnie karany, a sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących.

Słuchająca tych słów matka zmarłego, Bogumiła Z. przyjęła wyrok ze spokojem. - Nie umiem ocenić, na ile ta kara jest sprawiedliwa. Mam tylko nadzieję, że życie odpłaci mu za śmierć mojego dziecka. Że kiedyś trafi na silniejszego od siebie i karma do niego wróci – komentowała zakończony proces.

Był winien złotówkę, zabił Roberta
Sonda
Czy ta kara jest wystarczająco wysoka?

Już jest - najnowszy odcinek podcastu ZŁO!

Posłuchaj historii jednego z najgroźniejszych morderców powojennej Polski!

Listen to "Władysław Mazurkiewicz - Elegancki Morderca. ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara" on Spreaker.