Uczniowie wracają do szkół?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Alexandra_Koch

Koronawirus w łódzkich szkołach i przedszkolach! Placówki przechodzą na ZDALNE NAUCZANIE. Na kwarantannie ponad 260 osób!

2020-10-09 13:55

Koronawirus w szkołach i przedszkolach w Łodzi zmusza placówki do przechodzenia na zdalne nauczanie. Jak poinformował dziś (9.10) Urząd Miasta Łodzi, w łódzkich placówkach wykryto kolejne przypadki zakażeń SARS-CoV-2. W związku z tym, na kwarantannę skierowano ponad 260 osób.

O kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w trzech szkołach i jednym przedszkolu poinformował w piątek Urząd Miasta Łodzi. W związku z tym placówki przeszły częściowo lub w całości na nauczanie zdalne.

Monika Pawlak z łódzkiego magistratu przekazała, że zakażenie koronawirusem stwierdzono m.in. u pracownika Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Ćwiklińskiej. W związku z tym decyzją sanepidu jeden pracownik i 69 uczniów skierowano na kwarantannę. Zdecydowano też o zdalnym nauczaniu dla 597 uczniów do 19 października.

Zakażenie koronawiuresm wykryto też u ucznia Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Krochmalnej. Sanepid skierował na kwarantannę 26 uczniów. Przeszli oni na zdalne nauczanie do 12 października.

Częściowy tryb zdalnego nauczania do 16 października dla 122 uczniów wdrożono również w XXXII LO przy ul. Czajkowskiego. Ma to związek z potwierdzonym przypadkiem zakażenia u licealisty. Na kwarantannie jest 8 nauczycieli i 50 uczniów.

Z kolei w Przedszkolu Miejskim nr 121 przy ul. Kutrzeby zachorował jeden z pracowników. W związku z tym decyzją sanepidu 17 pracowników i 115 dzieci skierowano na kwarantannę i wdrożono zdalne nauczanie dla całej placówki do 16 października.

Ponadto 5 przedszkolaków, 4 uczniów i 4 pracowników z łódzkich placówek edukacyjnych jest na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą zakażoną. Nie miało to jednak wpływu na funkcjonowanie szkół i przedszkoli.

Źródło: PAP

Prezes wrocławskiego MPK i ordynator oddziału zakaźnego szpitala rozdawali maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany