Zbigniew S. znów stanie przed sądem. Odpowie za 186 PRZESTĘPSTW!

i

Autor: Wikipedia/wSensie.tv Zbigniew S. znów stanie przed sądem. Odpowie za 186 PRZESTĘPSTW!

Zbigniew S. znów stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Odpowie za 186 PRZESTĘPSTW!

2021-06-14 11:11

W ciągu ostatnich 20 lat w jego sprawie zapadło 28 wyroków skazujących. Wkrótce może usłyszeć kolejne. Zbigniew S. wkrótce ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości i odpowie łącznie za 186 kolejnych przestępstw. W poniedziałek, 14 czerwca w Sądzie Okręgowym w Łodzi ma się odbyć posiedzenie przygotowawcze w tej sprawie.

Zbigniew S. ma odpowiedzieć m.in. w sprawach dotyczących wymuszenia czynności urzędowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z nadużyciem przez niego uprawnień, stosowania gróźb karalnych oraz zniesławienia i znieważenia prezydenta - poinformowała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka prasowa ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Iwona Konopka.

Czytaj też: Łódzkie: Nie mogli wyjechać na akcję z powodu... 100 METRÓW! Procedury wygrały ze zdrowym rozsądkiem

W poniedziałek o godz. 11:30, w Sądzie Okręgowym w Łodzi ma się odbyć posiedzenie przygotowawcze. Nie wiadomo jednak na razie, kiedy odbędą się rozprawy. Do tej pory nie wyznaczono ich terminów.

Zbigniew S., który aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie prowadzi wideobloga, był już wielokrotnie skazywany. W latach 2000-2020 w jego sprawie zapadło 28 wyroków, m.in. w sprawie oszustw, znieważenia osób publicznych - w tym prezydenta RP, zniesławiania, gróźb karalnych, naruszenia miru domowego, sprowadzenia katastrofy i innych.

Na początku czerwca Zbigniew S. został sprowadzony do Polski z terytorium Holandii. Sądy i prokuratury w kilku województwach wystawiły za nim łącznie 7 listów gończych. W ubiegłym tygodniu usłyszał zarzut wyłudzenia nieruchomości o wartości 5,5 mln zł, a także podatku VAT w kwocie 2 mln zł.

Zobacz też: Z premedytacją staranował radiowóz! Okropny finał pościgu w Sieradzu

Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?